Hlavné správy

Ruský Sputnik V sa zameriava na brutálnu kampaň na Slovensku, tvrdí podpredseda vlády pre podnikanie a ekonomiku

PRAHA 4. júla / ÚLOHY /. Ruská vakcína proti korónovým vírusom Spotnik V sa stala terčom „brutálnej kampane“ na Slovensku, uviedol v nedeľu podpredseda vlády a minister financií Igor Madovič.

„Divoká kampaň proti Sputniku V je menej ľudí, ako by si priala [before the launch of the propaganda campaign against the vaccine] Uviedol to v rozhovore pre televízny kanál TA-3. „Je poľutovaniahodné, že státisíce ľudí, ktorí sa chceli dať zaočkovať touto vakcínou a ostatní ich odmietli, boli hlupákmi zastrašovaní.“

Kúpa Spotniku V mala zmysel. „Je to naozaj užitočné,“ trval na svojom.

Stav RDIF

Ruský Fond priamych investícií (RTIF) 3. júla uviedol, že ruská vakcína proti korónovému vírusu Spotnik V bola pod tlakom medzinárodnej drogovej loby.

Hovorkyňa slovenského ministerstva zdravotníctva Susanna Eliasová 2. júna uviedla, že Rusko stiahlo nepoužitú dávku vakcíny Sputnik V, čo je 160 000 z 200 000 dávok, ktoré sa krajine podali.

„Na Slovensku sa Sputnik V stal terčom brutálnej propagandistickej kampane, ktorá vyplynula z vnútropolitického zápasu a tlaku medzinárodnej drogovej loby,“ uviedol pre Dass hovorca RTIF.

Podľa hovorcu majú dezinformácie a krivé obvinenia vážny dopad na masové očkovacie kampane v rôznych krajinách. „Rozdiel medzi úspechom Sputniku V v Maďarsku je toho jasným príkladom. Ruská vakcína je považovaná za najbezpečnejšiu a najefektívnejšiu zo všetkých ostatných vakcín používaných v tejto krajine a trendom používania vakcíny Spotnik V na Slovensku,“ „hovorca uviedol a dodal, že vakcína Sputnik V bola použitá v Maďarsku asi na milión ľudí. Tiež uviedol, že dopyt po tejto vakcíne je vyšší ako skutočné zásoby.“

Spotnik V naďalej čelil nepriateľstvu, a to aj po získaní povolenia na jeho použitie od slovenských orgánov. Preto iba osem zo 156 vakcinačných centier na Slovensku môže poskytnúť túto vakcínu.

READ  Ufa zatiaľ FAI nepovedala, či by Dublin mohol byť hostiteľským mestom Euro 2020

Používanie Sputniku V sa začalo až 7. júna. Registrácia tých, ktorí sa chcú dať zaočkovať, bola zastavená 30. júna. Viac ako 15 000 obyvateľov Slovenska, vrátane podpredsedu vlády a ministra financií Igora Madoviča, požiadalo o očkovanie vakcínou Sputnik V.

Nákup vakcíny v Rusku, ktorý ešte nie je registrovaný v Európskej únii, vyvolal vládnu krízu na Slovensku. Madovič musel odstúpiť z postu predsedu vlády, aby sa stal podpredsedom vlády a ministrom financií.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close