Technológie

Samsung Galaxy A42 je zatiaľ najlacnejšia letenka výrobcu do 5G sveta

Na Slovensku už máme komerčne dostupnú 5G sieť, aj keď funguje iba v testovacej prevádzke a na štyroch miestach v hlavnom meste Bratislave. Spustil ju operátor O2.

To znamená, že majitelia kompatibilných zariadení, vybraných 5G smartfónov, si môžu vyskúšať novú sieť 5. generácie na vlastnej koži, pokiaľ sa budú pohybovať v okolí Petržalky, Dúbravky, Karlovej Vsi alebo Ružinova.

Foto: Marek Urban

Sieť O2 5G si zatiaľ rozumie s deviatimi 5G smartfónmi od spoločností Huawei, Xiaomi, ZTE a Motorola. Samsung medzi nimi chýba, pretože juhokórejský výrobca v súčasnosti stále testuje firmvér svojich 5G smartfónov, ktorý im umožní pripojenie k sieti O2 5G. Všetko by malo byť hotové v nasledujúcich týždňoch.

S rozširujúcou sa dostupnosťou sietí 5G sa objavuje čoraz viac inteligentných telefónov, ktoré tieto siete podporujú. Ich cena medzitým klesla a stále klesá na úroveň priaznivú pre spotrebiteľa. Cenovo dostupný 5G smartphone Samsung ju už má v ponuke.

Foto: Samsung

Dobrá správa je, aspoň pre niekoho, že sa u nás bude predávať od začiatku novembra, za 379 eur v bielej, čiernej a šedej farbe. Je to modelka Galaxy A42 5Gktoré okrem extra rýchleho pripojenia ponúka AMOLED displej s uhlopriečkou 6,6 palca a, bohužiaľ, skromnejšie HD rozlíšenie.

Foto: Samsung

Rovnako nevstáva zo stoličky 4 GB kapacita RAMktorá je spojená s 128 GB interné úložisko. Pamäť je možné rozšíriť pomocou kariet microSD až do 1 TB. Naopak, vyzerá to výborne 5 000 mAh batéria so zrýchleným 15 W nabíjaním a pomerne slušná sada fotiek.

Foto: Samsung

Je tvorená z nej hlavný obrazový snímač s rozlíšením 48 Mpx s clonou f / 1.8 a automatické zaostrovanie, 8 Mpx ultra široký fotoaparát s clonou f / 2.2 a pevným zaostrením a dva 5 Mpx snímače, ktoré monitorujú hĺbku makra a scény. Nachádza sa na prednej strane 20 Mpx selfie fotoaparát so svetelnosťou f / 2.2.

READ  Apple ušetrí na telefóne iPhone 12 veľa výdrže batérie!

Výkon kryje osemjadrový procesor SM 7225 s architektúrou jadra 2 × 2,2 GHz + 6 × 1,8 GHz. Výrobca neuvádza presný typ čipsetu, jedná sa pravdepodobne o 8 nm sadu Qualcomm Snapdragon 750.

Závan vyššej triedy dodáva 193 gramový smartphone snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený priamo v displeji. Ponuka 5G zariadení na našom trhu bude od novembra bohatšia o nový model.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close