Veda

„Sharkcanoe“: NASA zachytila ​​erupciu podmorskej sopky, ktorá je domovom 2 druhov žralokov

Snímka, ktorú urobil Operational Land Imager 2 na satelite Landsat 9 14. mája, ukazuje oblak vyblednutej vody vyžarujúci z podmorskej sopky. satelit Navrhnuté na zachytávanie snímok našej planéty vo vysokom rozlíšení.

Sopka Kawachi na Šalamúnových ostrovoch je jednou z najaktívnejších podmorských sopiek v Tichom oceáne. Povedala NASA, Sopka je asi 15 míľ (24 kilometrov) južne od ostrova s ​​názvom Wangunu.
Kawachi bol nazvaný „pokrčiť“ po kampaň 2015 Na mieste sa zistilo, že kráter bol nemožným domovom Komu Dva druhy žralokov naznačujú, že veľké morské živočíchy sú schopné prežiť v extrémnych prostrediach, ktoré tolerujú teplé a kyslé vody.
Medzi nimi bol aj kladivohlavec a hodvábny žralok Rôzne Vedci pozorovali druhy rýb žijúce v aktívnej sopke. Ak chcete nahliadnuť do Kawachiho kráteru, vedci nasadili odpálenú padaciu kameru Podľa časopisu Oceanography do hĺbky 164 stôp (50 m).

Podľa NASA sopka vybuchuje takmer nepretržite a para a popol sú sa objavuje často. Neďaleký ostrov je pomenovaný po morskom bohovi národov Gatoke a Wangunu a niekedy sa mu hovorí Rejo te Kawachi alebo „Kawachiho pec“.

READ  Tajomný kameň Hypatia môže obsahovať skorý dôkaz supernovy typu Ia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close