Veda

Tento simulátor dopadu asteroidu vám umožní zničiť svet

Zamieril som na 1500-stopový železný asteroid letiaci rýchlosťou 38 000 mph s uhlom dopadu 45 stupňov v kancelárii Gizmoda v Midtown na Manhattane.

Zamieril som na 1500-stopový železný asteroid letiaci rýchlosťou 38 000 mph s uhlom dopadu 45 stupňov v kancelárii Gizmoda v Midtown na Manhattane.
snímka obrazovky, Gizmodo/Neil.Fun

V našej slnečnej sústave číhajú státisíce asteroidov a zatiaľ čo vesmírne agentúry sledujú mnohé z nich, vždy existuje možnosť, že sa jeden náhle objaví na kolíznom kurze so Zemou. nová aplikácia na webe nula.zábava Ukazuje, čo by sa mohlo stať, keby niekto narazil do ktorejkoľvek časti planéty.

Vyvinutý Neilom Agarwalom simulátor asteroidov Ukázať možné extrémne lokálne dopady rôznych typov asteroidov. Prvým krokom je vybrať si svoj asteroid s možnosťami pre železo, kameň, uhlík a zlato alebo dokonca ľadovú kométu. Priemer asteroidu môže byť stanovený na 1 míľu (1,6 kilometra); Jeho rýchlosť môže byť kdekoľvek od 1 000 do 250 000 míľ za hodinu; A uhol dopadu je možné nastaviť až do 90°. Keď si vyberiete miesto útoku na globálnej mape, pripravte sa na chaos.

„Vyrastal som na katastrofických filmoch, ako sú hlboký dopad A Armagedon, a tak som vždy chcel vytvoriť nástroj, ktorý by mi umožnil vizualizovať moje vlastné scenáre dopadu asteroidu,“ povedal Agarwal Gizmodovi v e-maile. Rád hrá „čo keby“ scenáre. Matematika a fyzika za simuláciami sú založené na výskumných dokumentoch doktor Gareth Collins A Dr. Clemens Rumph obe skúmajú dopady asteroidov.“

Po naprogramovaní asteroidu a jeho vypustení na požadovaný cieľ vás Asteroid Simulator prevedie zničením. Najprv vám ukáže šírku a hĺbku krátera, počet ľudí vyparených pri náraze a koľko energie sa uvoľnilo. Potom vám povie o veľkosti a dopade ohnivej gule, rázovej vlne, rýchlosti vetra a zemetrasení generovaných asteroidom.

NASA sleduje viac ako 19 000 blízkozemských asteroidov. Zatiaľ čo žiadna známa vesmírna hornina nepredstavuje pre Zem bezprostrednú hrozbu, udalosti ako napr 2013 Čeľabinský efekt v Rusku Pripomína nám potrebu silnej planetárnej obrany. Len tento rok vykonala NASA test stratégiu vychyľovania asteroidov prostredníctvom vašej kozmickej lode DARTk výraznému úspechu.

READ  Podľa štúdie sa úroveň úzkosti mladých ľudí počas prvého uzamknutia COVID-19 zdvojnásobila

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close