Slovenská lyžiarka Vlhová vedie po prvej jazde dažďom ovplyvnený GS Svetového pohára. Shiffrinová je späť o 0,98 na siedmom mieste

KRANJSKA GORA, Slovinsko (AP) – Slovenská lyžiarka Petra Valhová si v sobotňajšej úvodnej jazde obrovského slalomu žien Svetového pohára v zrážkach držala štíhly náskok. Mikaela Shiffrinová skončila siedma.

Vlhová bola o 0,02 s rýchlejšia ako Federica Brignoneová na trati Podkoren, kde spodnú časť od piatkového popoludnia zmiernil vytrvalý dážď. Brignonová viedla kvalifikačné etapy pred pretekmi po tom, čo Talianka vyhrala dva z predchádzajúcich piatich obrovských slalomov.

Švajčiarska lyžiarka Laura Good-Behramiová, ďalšia dvojnásobná víťazka GS v tejto sezóne, skončila tretia so ziskom 0,15 bodu.

Shiffrinová sa v zdanlivo konzervatívnej jazde vyhla veľkým chybám, keďže majsterka sveta zo Spojených štátov strácala na Vlhovej čas na každom kontrolnom bode.

Deväť dní po tom, čo Američanka vyhrala predchádzajúci GS v Rakúsku, skončila Shiffrinová z tempa o 0,98 sekundy.

Shiffrin, ktorý sa usiluje o svoj šiesty titul v sezóne, vedie celkové poradie pred Brignone a Valhoa.

Vlová, Shiffrovej hlavná súperka v slalome, vyhrala v kariére šesť obrovských slalomov v šiestich rôznych krajinách, no od marcového finále Svetového pohára 2022 vo Švédsku ani jeden.

Olympijská víťazka GS Sarah Hectorová zo Švédska bola o 0,79 späť na piatom mieste.