Slovensko sa vracia s elitnými hokejovými tímami so striebornou medailou

Napriek tomu, že David Goliath nevyhral, ​​slovenský porazený bol nečakaným prekvapením celých majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF, ktoré sa konali vo Fínsku a Švédsku od 4. do 20. mája. Aj keď pôvodne nebol naklonený reprezentácii Slovenska, pri hre o zlato prekonal očakávania fanúšikov a odborníkov.

„Ak mi niekto povie po siedmich prehrách v predzápasovej fáze, donesieme medailu z Helsínk a vyhlásim ho za šialenca,“ povedal tréner Slovana Vladimír Vojtek, citujúc noviny Slava.

Napriek tomu, že Slovensko nemalo v predchádzajúcich rokoch veľa hokejových hviezd, ktoré hrali za národný tím, Slovensko získalo medailu prvýkrát od zisku bronzovej medaily v Helsinkách v roku 2003. Relatívne mladí hráči tímu obvinenia odmietli. Porazte najmocnejších a najskúsenejších súperov o budúcnosti slovenského ľadového hokeja.

„Je to skvelý deň pre slovenský hokej a môžeme byť na to hrdí,“ povedal Mario Blisak. „Ukázali sme srdce bez veľkých hviezd, takže budúcnosť vyzerá dobre.“

Napriek tomu štart šampionátu nevyzeral pre Slovensko nádejne. Slováci sa vrátili do hry po tom, čo porazili ostatných súperov v H -skupine USA, Kazachstanu, Bieloruska, Švajčiarska a Francúzska.

Slovensko prekonalo očakávania, keď vo štvrťfinále zdolalo Kanadu, ktorá bola lídrom v rebríčku majstrovstiev, a český tím v semifinále.

Víťazná línia Slovenska bola prerušená vo finále proti Rusku, ktoré porazilo Slovensko 6: 2. Keď sa Slovensko na začiatku hry ujalo vedenia, Rusko do prestávky vyrovnalo, pretože prvá tretina sa začala v prospech.

READ  Canadiens navrhli obranu AHL pre Laval Rockets

V druhej tretine Slováci nevydržali útočný tlak súperov a v priebehu deviatich minút inkasovali tri góly.

Na začiatku tretej tretiny Rusko strelilo svoj piaty gól, čím sa nádej na comeback účinne ukončila.

Ako citoval oficiálny web IIHF, kapitán Slovenska Jedeno Sara povedal: „Boli sme sklamaní, že sme prehrali zápas, ale nie z toho, ako sme zápas dohrali.“ Nikdy neviete, kedy budete mať príležitosť to urobiť znova.

Pri odovzdávaní striebornej medaily mala Sarah na sebe špeciálny dres s menom Dmitra a číslom 38, ktorý nosil Paul Dimitra, najlepší slovenský priekopník, ktorý bol kapitánom národného tímu v Bratislave za rok 2011 a ktorý zahynul vlani v septembri pri tragickej nehode lokomotívy v Jaroslavli. .

Úspechy Slovenska

Tím Slovenska vstupuje na šampionát dvoma gólmi, víťazstvom nad Francúzskom: o postup do štvrťfinále zimných olympijských hier 2014 v ruskom Soči.

Okrem toho Slovensko počas turnaja dosiahlo mnoho malých víťazstiev. John Logo pred zápasom o zlato zachránil najlepšieho brankára šampionátu s 93,55 percentami, zatiaľ čo najlepším obrancom sa stal Rus Semyon Varlamov s 93,99 percentami.

Oficiálna webová stránka majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF oznámila, že do mužstva hviezd zaradeného do výberu hviezd prostredníctvom mediálnej ankety sa pripojili Rus Jevgenij Malkin, Nór Patrick Torreson a Švédsko Henrik Cetterberg a druhý obranca Ruska Iľju Nicolin.

Frat Miroslav Satan, člen tímu Bradislava Sloan, sa stal prvým slovenským hráčom, ktorý získal štyri medaily z majstrovstiev sveta IIHF: zlato od roku 2002, striebro v rokoch 2000 a 2012 a bronz od roku 2003.

Oslavy v Bratislave

Tisícky fanúšikov na štadióne Hardwall v Helsinkách a v uliciach a krčmách podporili počas šampionátu slovenskú reprezentáciu. V Bratislave boli veľké obrazovky zriadené na Hevistoslavovom námestí a v areáli nákupného centra Euro. TASR News uvádza, že premietaní sa zúčastnilo asi 10 000 ľudí.

READ  Lincoln Red Imps vs Sloven Bratislava Predpoveď, ukážka, tímové správy a ďalšie

Podobné rozsiahle verejné výstavy boli zorganizované v Kose a Ponskej Bystrici.

Pondelok 21. mája: Dav mohol vojakov pozdraviť, keď prišli o 13:30 na bratislavské letisko. Strieborní medailisti pochodovali cez mesto pred príchodom na Námestie SNP o 15:45, napísal DASR.

21. mája 2012 o 0:00 | Roman Kabrik a Radka Minarechov