Ekonomika

Slovenský maloobchod sa v januári zotavuje

Maloobchodné tržby na Slovensku v januári medziročne vzrástli o 1,9 % a zotavili sa z poklesu o 3,7 % v predchádzajúcom mesiaci, informovali v stredu údaje Štatistického úradu SR (SÚSR) so sídlom v Bratislave.

Išlo o prvý rast maloobchodných tržieb po roku poklesu, keďže tržby v nešpecializovaných predajniach (1,6 % vs. -3,7 % v decembri), potraviny, nápoje a tabak v špecializovaných predajniach (6,3 % vs. -13,1 %) , a iné domáce spotrebiče v špecializovaných predajniach (6,5 % oproti -14,7 %), prostredníctvom stánkov a trhovísk (8,1 % oproti -4,2 %) a nepredávajú sa v obchodoch, stánkoch či trhoviskách (28,7 % oproti -13,3 %).

Naopak, tržby za ostatný tovar v špecializovaných predajniach (3 % vs. 5,7 %) klesli, zatiaľ čo tržby za IKT v špecializovaných predajniach (-12,7 % vs. -16,3 %) a kultúrnych a zábavných produktov v špecializovaných predajniach (-11,5 %) klesli. oproti 12,1 %) a pohonné hmoty v špecializovaných predajniach (-15,6 % oproti 8,5 %).

Na medzimesačnej báze maloobchodné tržby klesli o 1 %.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close