Zábava

Slovenský premiér uprostred riadenia krízy s korónovými vírusmi. Igor Madovic ponúka rezignáciu

Bratislava 22. marca: Slovenský premiér Igor Madovič súhlasil s rezignáciou za určitých podmienok, čo pripravilo pôdu pre vládu sponzorovanú koaličnú patovú situáciu v súvislosti s kontroverziou riadenia vírusovej krízy v Corone.

Madovič ponúkol funkciu predsedu vlády a bude slúžiť iba ako budúci minister, uviedla v nedeľu večer vo vyhlásení tlačová agentúra DPA pre miestne médiá TASR.

Okrem iného 47-ročný minister hospodárstva Richard Zulik a ministerka spravodlivosti Maria Koliková požadovali, aby vláda úplne opustila krajinu.

Obaja patria do Koaličných strán za slobodu a jednotu (SASS) a Ľudu (SA LOTI).

“Považujeme za absolútne nevyhnutné, aby Richard Zulik opustil vládu, aby priniesol mier kabinetu,” uviedol Madovic za svoju stranu Olano.

Spor s koaličnými partnermi vypukol, keď Madovic z ruskej vakcíny Spotnik V jednostranne bránil injekčné liekovky, čo nahnevalo jeho koaličných partnerov, ktorí si chceli počkať na schválenie vakcíny EÚ.

Konzervatívno-populistický Madovič bol predsedom slovenskej vlády s takmer 5,5 miliónmi obyvateľov, presne jeden rok.

Podľa nedávneho prieskumu bude opozičná sociálna demokracia silnou silou v nových voľbách.

Získajú 21,4 percenta, Olano 11,3 percenta a Omáčka 10,3 percenta.

(Vyššie uvedený príbeh sa prvýkrát objavil 22. marca 2021 o 13:08 SEČ. Ďalšie správy a novinky o politike, svete, športe, zábave a životnom štýle nájdete na našej webovej stránke latest.com).

READ  Na ktorom televíznom kanáli je Slovensko v. Škótsko? Nakopnite čas a priamy prenos

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close