Storm Sanders porazil súpera na 91. mieste nad ním, keď Austrália porazila Slovensko vo finále Pohára Billieho Jeana Kinga.

Ženy z Austrálie tenis Hráči začali víťazne výhrou 2:1 nad Slovenskom vo finále Billie Jean King Cup.

Strom Saunders a Ajla Tomlanovic dosiahli víťazstvom vo dvojhre a v utorňajšom úvodnom zápase troch zápasov v Glasgowe viedli Austrália 2:0.

Pozrite si video vyššie: Ellen Perez omráči pri trofeji Billie Jean Kingovej.

Sledujte najnovší šport na Channel 7 alebo ho streamujte zadarmo 7 plus >>

Saundersová porazila Victoriu Kuzmovú 6-4 6-3, Tomlanovičová porazila Annu Šhmidlovú 6-1 6-2.

Potom sa vo štvorhre spojili Saunders a Ellen Perez proti Kuzmovej a Teresi Mihalicovej.

Zdá sa, že dvojica je pripravená na čistý priebeh prvého setu 6-2, ale Slovenka vyhrala druhý set a tajbrejk 2-6 6-3 (10-6).

Austrália dúfa, že zrušenie zápasu v tesnej skupine B nebude príliš nákladné.

Belgicko je druhým tímom v skupine troch krajín, ktorej víťaz postúpi do semifinále. Austrália sa vo štvrtok stretne s Belgickom; Slovensko im čelí v stredu.

Ak každá krajina vyhrá nerozhodný výsledok, ide o samostatný zápas, ktorý sa vyhrá a potom sa nastaví.

Austrálska búrka Sanders. dlh: Steve Welsh – PA Pictures/PA obrázky cez Getty Images

V ostatnom zápase dňa v C-skupine prehrala hostiteľská Veľká Británia s Kazachstanom. Británia sa stále môže kvalifikovať víťazstvom proti Španielsku vo štvrtok, ale Kazachstan bude mŕtvy, ak v stredu vyhrá proti Španielsku.

Pre Saundersa to bolo pôsobivé víťazstvo proti hráčovi, ktorý sa umiestnil nie vyššie ako 91, na 146. mieste na svete a medzi 50 najlepších.

„Dostať sa na čelo rebríčka je vždy trochu o nervy,“ povedal 26-ročný rodák z Rockhamptonu.

„Naozaj som využil podporu nášho austrálskeho tímu, dostali ma aj napriek tým počiatočným nervom a bola to veľká zábava.“

READ  Zuzana Kanócz zjedla placentu: Otvorene o tom, aké to bolo a ... Intímne slová o dojčení!

Domljanovič si vyslúžil skorú prestávku a potom ukončil ďalšie dva v 39-minútovom prvom sete, v ktorom získal 75 percent svojich prvých podaní a trafil niekoľko vynikajúcich forhendov.

Keď sa v druhom sete prebojovala do vedenia 3:0, zdalo sa, že rýchle víťazstvo je na spadnutie, no Schmidlová, ktorá je o 67 miest nižšia ako svetová 100 svetová jednotka č. .

Tomljanovičová opäť získala výhodu brejku, potom si ušetrila dva brejkbaly na 5:2, aby spečatila set a vyrovnala stav zápasu.

„Jej umiestnenie bolo skôr pre skóre. Len som tie veľké body zahral o niečo lepšie,“ povedal Domlanovič.

Saunders a Perez rýchlo prevzali kontrolu nad štvorhrou, vyhrali šesť bodov zo siedmich, aby v úvodnom sete prelomili 0:2 a potom sa dostali na 2:1. Set ukončili za 27 minút.

Slovensko sa však napokon v druhom sete dostalo do skóre, keď si za stavu 6:3 vynútilo 10-bodový tajbrejk, ktorý Slovensko vyhralo nazbieraním šiestich z posledných siedmich bodov.

„Niet pochýb o tom, že naše očakávania boli dnes vysoké, usilovali sme sa o víťazstvo 3:0, ale z nášho pohľadu to bol (stále) skvelý deň,“ povedala kapitánka Austrálie Alicia Molick.

Posledné víťazstvo Austrálie na turnaji, ktorý bol do minulého roka známy ako Pohár federácie, bolo v roku 1974.

„Vyhrať tento zápas znamená všetko,“ povedal Tomlanovič.