Veda

Štúdia identifikuje protilátky z infekcie za studena, ktoré reagujú na COVID

Väčšina Američanov bola už predtým vystavená rôznym koronavírusom COVID-19 Pandémia, ktorá môže v prípade infekcie COVID-19 spustiť určitú protilátku, našla novú vedeckú štúdiu.

uverejnené v akademickom časopise komunikácia o prírode, recenzovaná štúdia skúmala, ako imunitný systém tela reagoval na COVID-19 po predchádzajúcom vystavení najmenej jednému zo štyroch ďalších koronavírusov, ktoré sú v USA bežné a na relatívne nezhubné ochorenie známe ako nachladnutie. .
Štúdia to zistila Protilátky Predmetné otázky reagujú nielen na SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje COVID-19, ale aj na SARS-CoV-1, ktorý spôsobuje ťažký akútny respiračný syndróm (SARS).
Podľa tejto webovej stránky je pravdepodobné, že túto protilátku produkuje pamäťový B bunka, ktorá bola najskôr vystavená bežnému nachladnutiu, tvrdí hlavný autor štúdie Raees Andrabi, ktorý slúži ako vyšetrovateľ na Oddelení imunológie a mikrobiológie Scripps Research Institute bol v novinky lekárske.

Tieto bunky sú nevyhnutnou súčasťou imunitného systému a fungujú tak, že si pamätajú choroby, ktoré sa už do tela dostali.

Zistenia štúdie sú dôležité, pretože môžu nielen pomôcť pripraviť pôdu pre lepšie vakcíny a liečbu, ale môžu tiež pomôcť pri riešení budúcich vynárajúcich sa koronavírusov.

„Je pravdepodobné, že sa v budúcnosti znovu objaví ďalší smrtiaci koronavírus – a keď k tomu dôjde, chceme byť lepšie pripravení,“ uviedol pre News Medical profesor Dennis Burton, jeden z autorov štúdie.

„Naša identifikácia skrížene reagujúcej protilátky proti SARS-CoV-2 a bežnejším koronavírusom je sľubným vývojom na ceste k široko pôsobiacej vakcíne alebo liečbe.“

READ  NASA odkladá druhý test SLS Green Run

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close