Technológie

Televízory Sony 2021 Bravia sú dodávané s HDMI 2.1, Google TV a inteligentným procesorom XR

Rada Sony Bravia z roku 2021 sa dodáva vo variantoch LED a OLED v rozmedzí od 50 palcov do 100 palcov a obsahuje HDMI 2.1, štandardné rozhranie Google TV a nový kognitívny procesor XR. HTMLI 2.1 je skvelým doplnkom, ktorý chcú vlastníci PS5 a Xbox Series X hrať v plnom 4K pri 120 Hz.

Najväčšou novou funkciou nových televízorov je nový kognitívny procesor XR – najnovší čip spoločnosti Sony na spracovanie obrazu a zvuku, ktorý súčasne analyzuje viac komponentov na obrazovke a upravuje parametre pre optimálnu kvalitu obrazu. Audio je ďalším centrom nového čipu, pretože dokáže analyzovať hladinu zvuku zo signálu a prispôsobiť ho obrazu, pričom tradičné zvukové komponenty povýši na 3D priestorový zvuk.

Aj keď konvenčná umelá inteligencia (AI) dokáže detegovať a analyzovať obrazové prvky jednotlivo, napríklad farbu, kontrast a detaily, nový procesor dokáže krížovo analyzovať postupnosť prvkov súčasne s našimi mozgami.

Pritom sa každý prvok vzájomne prispôsobuje a dosahuje najlepšie výsledky, takže je všetko synchronizované po celý život – čo konvenčná AI nedokáže dosiahnuť.

Novšie televízory obsahujú podporu variabilnej rýchlosti aktualizácie, automatickú nízku neaktivitu a vylepšenú podporu spätného zvukového kanálu. Všetky podporujú Dolby Vision HDR. Vlajkový model Master Series Z9J8K LED sa dodáva v 85-palcových a 75-palcových veľkostiach, zatiaľ čo 4K LED série A90J Master Series sú k dispozícii vo variantoch s uhlopriečkou 55 „, 65“ a 83 „. A80J 4K OLED 55 ”až 77” Model LED X90J 4K LED so spodnou úrovňou je na prvom mieste medzi 100 palcami.

Ceny ani dostupnosť ešte neboli zverejnené, budú však zverejnené na CES budúci týždeň.

READ  Šéf značky Xbox chválil vodiča pre novú PS5

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close