športové

Tímy Premier League môžu hrať predsezónne hry, ale musia sa riadiť prísnymi pravidlami

dnes 19:40
|

Futbalové tímy anglickej Premier League mohli pred plánovaným opätovným začatím súťaže hrať niekoľko prípravných zápasov. Stretnutia sa však musia konať v rámci prísnych hygienických opatrení.

Kluby v najvyššej anglickej súťaži požiadali o dokončenie prípravných zápasov pred obnovením ligy, a podľa denníka Telegraph vedenie Premier League túto otázku vyriešilo. Súboje sa môžu konať v tréningových priestoroch a na hlavných štadiónoch. Zúčastnení hráči sa však musia najskôr podrobiť koronavírusovým testom s negatívnym výsledkom.

Tímy nemôžu byť na mieste dlhšie ako 90 minút, s výnimkou klubov umiestnených na vzdialenejších miestach, ako je napríklad Newcastle United, ktoré budú vyňaté. Všetci hráči musia prísť na zápas vo vlastnom aute a pravdepodobne v drese. Zápas nerozhodujú oficiálni rozhodcovia, predsedajú mu členovia implementačných tímov. Podľa portálu BBC Sport bude vedenie ligy koncom tohto týždňa zasielať klubom príručku o prípravných stretnutiach.

Premier League bude pokračovať po prestávke v stredu 17. júna bez fanúšikov. Budú pokračovať v súťaži duelom medzi obhajcom šampióna Manchester City a Arsenal London a 17. júna tiež naplánovali ďalší duel medzi Aston Villa a Sheffield United.

30. kolo sa uskutoční 19. – 21. júna. Na konci sezóny sa musí odohrať ďalších deväť kôl. Liverpool vedie tabuľku s 25 bodovým náskokom pred občanmi, ktorí majú nad vodcom dobrú hru. Dva výhry stačia na to, aby LFC vyhral titul.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close