šport

Top 10 – 3 príležitosti najvyššej úrovne dostupné mimo doberských vyhliadok

Raz týždenne si zapisujem svoje myšlienky o NHL a možnostiach kvalifikácie v drafte. Ramlings použijem na to, aby som vás uverejnil na týždenných podujatiach alebo aby som vám umožnil niektoré z najčastejšie kladených otázok o príležitostiach, amatérskych skautoch a rozvoji hráčov.

Tento týždeň som chcel zhodnotiť hĺbku tohto draftu a zhodnotiť, či šance na umiestnenie mimo väčšiny doteraz vydaných top 10 majú veľkú šancu stať sa hviezdou, a to aj napriek tomu, že je to na úkor istoty šancí v NHL. Hráči uvedení nižšie určite nebudú hráčmi NHL, ale vzhľadom na úroveň talentu a herných schopností, ktoré doteraz preukázali, by mohli byť veľkými producentmi, ak prídu na show.

Niektorí z týchto hráčov by mali byť väčšinou v top 10, pretože draftovanie hore nohami v NHL je jednou zo strategicky najlepších metód. Ak by som bol generálnym manažérom s 10 až 10 výbermi draftu, skončil by som s tromi hviezdičkami nad deviatimi priemernými alebo nadpriemernými NHL. Prvýkrát vyhráte šampionát; Tie sú často prenosné prostredníctvom obchodu alebo voľnej agentúry a často zakrývajú neschopnosť tímu vytvárať príležitosti.

Ako sa v poslednom čase často stáva, fanúšikovia, analytici a dokonca aj členovia tímu jednoducho poukážu na počet navrhovateľov, ktorí tvoria ich tím, a povedia: „Vidíš? Nie je tu žiadny vývojový problém, “bez ohľadu na to, ako sa tím skutočne zapojil do zlepšovania hráča. Výber vysokokvalitnej príležitosti mimo top 10 si vyžaduje kompletnú súdržnú infraštruktúru vzťahov medzi nimi, aby sa odstránili nedostatky v ich hre, ďalej sa zlepšili ich majstrovské zručnosti, ako aj návrh, vývoj a školenie.

Nie každý tím to má, ale takmer každý tím si to myslí.

Bez ďalších okolkov si povedzme o tohtoročných spáčoch:

Frank Nasser, RW/C – USNTDP, USHL

Vysoká: 8 (DobberProspects)

Najnižšia: 21 (FC hokej)

Priemer: 13,5

Náš skautský tím DobberProspects je jediným veľkým draftovým rebríčkom, ktorý má Nassera v top 10 a celkovo je pohodlne na ôsmom mieste. Domnievam sa však, že Nasserov zvrat v tohtoročnom drafte je veľmi vysoký, pretože príležitosť naďalej ukazuje úroveň kreativity a ofenzívnych očakávaní, ktoré mu prinesú rolu v prvej línii, ak svoju hru poriadne vyleští. Tvrdil by som, že jeho rub je lepší ako jeho tímový kolega Logan Cooley, ktorý je kombináciou niektorých najelegantnejších defenzívnych schopností a nadpriemerných schopností, ktoré sa často vyskytujú v tohtoročnej top päťke.

READ  US Open: Muchová postupuje medzi posledných osem

Prvá vec, ktorá v Nasserovej hre vynikla, bola jeho schopnosť hrať; Jeho paluby a držadlá sú nielen včasné, ale aj nastaviteľné, čo znamená, že ak obranca dokáže prečítať jeho motívy, Nasser môže urobiť úpravy v strede, aby sa stránka od neho nedostala. Svoje hry si pripravuje tak, že cez obrazovky alebo mucholapky udáva čas prihrávky alebo výstrelu a pomocou stehu dokáže ľahko nájsť otvorený tím.

Jeho korčuľovanie a strieľanie gólov by ho mali dostať do NHL. Ukazuje solídny, pružinový postup, vycibrené držanie tela a dynamiku a jeho práca nôh je tesná, čo vytvára sľubnú schopnosť umiestniť puk na sieť aj z hrotov a zo vzdialenosti, čo by malo ísť dobre na vyššie úrovne.

S ohľadom na jeho nedostatok obrannej dôslednosti by ste si niekedy mali zvoliť bitky s príležitosťami; Myslím si, že sústredenie sa na defenzívnu hru Nassera si vyžaduje drahocenný čas a sústredenie sa na vylepšenia, ktoré z neho robia lepšieho hráča. Veľmi tvrdo bojuje za stratené strany, ale niekedy môže získať moju víziu a zamerať sa na falošnú hrozbu, s ktorou je bizarné sa vysporiadať. Existuje veľa jednorozmerných hviezd (Patrick Kane, Johnny Cadro, Patrick Line, zoznam by mohol pokračovať ďalej) a ak je Nasserova ofenzíva taká pozitívna, nemusí byť dokonalý na obranu. Je tam snaha, takže sa toho ani zďaleka netrápim.

Rýchlosť, ktorú dokáže Nasser v zhone vytvoriť, v kombinácii s jeho zručnosťou v úlovku robí hokej oveľa príjemnejším, a ak dokáže posunúť svoju silu na úroveň, pri ktorej dokáže efektívne odolávať tlaku pri prenášaní puku. Pozrite sa na jednu z najviac elektrifikovaných perspektív NHL za posledných päť rokov. Určite som videl, ako Red Wings skákajú po Nasserovi: je priamo na ich dvore a Wings majú talent na to, aby vopred čerpali príležitosti s vysokou inverziou a dôverovali schopnosti svojho vývojového personálu vybudovať svoju hru.

Philip Messer, LW / RW / C – HK Poprat, Slovensko

Najvyššie: 11 (Elite Prospects)

Najnižšia: 39 (FC ​​​​Hokej)

Priemer: 19,6

Messer, celkovo 12. výber v našom dočasnom kádri, bol špeciálnym hráčom, ktorému sa vďaka pôsobeniu v lige, ktorú bolo v slovenskej mužskej prvej lige neskutočne ťažké presne posúdiť, nedostalo uznania, aké si zaslúžil. Jeho pohyb nemá na tomto drafte obdobu a dokáže veľmi rýchlo preraziť pokrytie a nabrať rýchlosť, aby sa dostal do útočného pásma. Bude zaujímavé sledovať, ako sa vzdiali od tlaku vo finálovej trojke, ale ak chce naplno využiť svoj potenciál, prejavuje určitú neochotu k neutrálnosti.

READ  City Open Výsledky | WTOP

Na strane agresie Masher ukazuje plánovanie dopredu potrebné na kombinovanie hier na vyšších úrovniach. Na vytvorenie Tie isté vrecká. Má obrovské množstvo pohybov a prihrávok, ktoré využíva často a s pomerne slušnou úrovňou výkonu, čo je prekvapujúce, že jeho protivníci sú vždy silnejší a skúsenejší ako on. Vytlačí Bucka, ale ukazuje úroveň flexibility a odhodlania, ktorá mu dáva výhodu v tých niekoľkých bitkách a umožňuje Bucksovi opäť vyhrať na druhý alebo tretí pokus.

Stavia palice šikovnými a vypočítavými spôsobmi, približuje sa k nosičom dolára pod uhlom, zvyšuje šance na uvoľnenie loptičky a dokáže zostaviť niekoľko vynikajúcich člnov na manipuláciu s palicami, aby sa vyhli tlakovým vlnám a otvorili ľad hneď, ako napadne sneh. Keďže Buck Mešár neustále čelí mužom, je len otázkou času, kedy sa jeho adaptačná schopnosť premietne aj do jeho fyzickej hry.

Šance v juniorských ligách sa môžu zdať lepšie, ako momentálne fyzicky má, ale je toho veľa vzhľadom na kľúčový rozdiel vo veku a vyspelosti súťaže, ktorému musia čeliť. Jedna vec, ktorú veľmi oceňujem, je Messerova schopnosť brániť sa niekedy ako 17-ročný proti mužom a korčuliarske umenie, ktoré tento rok doteraz predviedol, je len čerešničkou na vrchole lahodnej nedele pútavého útoku. Hra sa.

Tenton Mattichuk, LT – Moose Ja Warriors, WHL

Najvyššie: 7 (Elite Prospects)

Nízka: 61 (TSN / tlačidlo Craig)

Priemer: 26,1

Medic nejako skĺzne do druhého kola a tím bude vyzerať smiešne inteligentne, keď si ho vyberie tam, kde áno. Je to veľmi jednoduché: ak ste obranca stojaci pod šesť metrov, skauti NHL sa vám budú pozerať cez hlavu viac ako jedným spôsobom. Nenechajte sa však pomýliť: Matic je jedným z najlepších obrancov draftu NHL 2022, pokiaľ ide o schopnosti a defenzívne schopnosti, a jeden z najlepších korčuliarov tohto draftu.

READ  Pokúste sa zastaviť rozbehnutý vlak Amazulu Sundowns

Nástroje, jednotlivo, sú už pôsobivé; Avšak spôsob, akým všetkých spája za jednu noc a hrá pozitívne pre svoj tím, robí z Mattichukiho príležitosť na vysokej úrovni. Ako obranca ponorky (11 stôp, 187 libier, ale zdá sa, že je menší kvôli veľmi slabému zdraviu) – zločin, zmena a obrana – Madicuk využíva svoje štyri-in na ovládnutie hry vo všetkých oblastiach. Spôsob, akým uzatvára medzery všade, kde nájde pohyb, a má ohromujúci vzhľad s palicou a telesnou kondíciou, ktorá kompenzuje všetky nedostatky, pokiaľ ide o brutálnu silu.

Čo sa týka útoku, jeho schopnosť ovládať tempo akejkoľvek útočnej hry a zdržiavať alebo zrýchľovať svoje motívy na základe situácie pred ním z neho robí úžasného rozohrávača a brilantného strelca. Mattichuk je múdry pri manipulácii s palicou, čo je jednoduché a minimalizuje svoj dotyk tým, že používa nohy viac ako ruky, aby sa vyhol kontrole sily. Má tiež schopnosť vytiahnuť rýchle kyvadlo pod tlakom, čím zdvojnásobí svoje možnosti pri prelomení svojej zóny zdržanlivosťou.

Spôsob, akým zvláda núdzové situácie a spája Rushes, zjednodušuje jeho profil ako bežného malého konfigurovaného mobilného útočného útočníka, bojuje proti box-outom a predchádza protiútokom, ale analyticky a vizuálne sú do Matzichovej obrannej hry pridané aj tie najmenšie detaily. Primárny tlmič výstrelov pre neho v jeho súčasnom stave. Proti veľkej a silnej opozícii je v tom nebezpečenstvo, pokiaľ ide o jeho schopnosť pokračovať v tom, čo robí na vysokých úrovniach, ale Maticovi sa bude určite dariť a naplní svoj rám viac svalov. Ako momentálne je, odohrám zápas v top 10 a mal by tak urobiť každý tím, ak dostane šancu.


Ďakujem za prečítanie – nasledujte ma na Twitteri HadiK_Scouting Pre všetky vaše predstavivé príležitosti!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close