Svet

Trumpova správa: Špeciálny právny zástupca žiada dátum súdneho procesu v januári 2024 v prípade 6. januára

Trump tvrdí, že Georgia DA mala väzby na člena gangu

Kancelária špeciálneho právneho zástupcu Jacka Smitha požiadala sudcu District of Columbia, ktorý dohliada na prípad falšovania volieb v roku 2020 proti bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby naplánoval súdny proces s dvakrát obžalovaným, trojnásobným bývalým prezidentom na štyri až šesť týždňov so začiatkom budúceho 2. januára. rok.

Bývalý prezident na návrh reagoval zúrivo a termín pojednávania v januári 2024 v jedno popoludnie nazval „zasahovaním do volieb“. Zaregistrujte sa na sociálnych sieťach.

Medzitým okresný prokurátor okresu Fulton vydal správu pre zamestnancov svojej kancelárie, v ktorej odsúdil novú lož o pánovi Trumpovi a jeho spolupracovníkoch a odporučil im, aby sa k tejto záležitosti verejne nevyjadrovali.

Fannie Willisová zverejnila poznámku po tom, čo Trumpova kampaň začala zobrazovať reklamný spot v štáte, ktorý falošne naznačoval, že mala mimomanželský pomer s rapperom, ktorý je predmetom vyšetrovania podvodu.

1691726400

Trumpov právny tím už zablokoval začiatok procesu zisťovania

Na pojednávaní minulý týždeň Trumpov právnik John LaRoe navrhol, že on a jeho spoluobhajca nemôžu uvažovať o žiadnom potenciálnom dátume súdneho konania, kým nebudú mať dôkazy, ktoré by vláda musela vrátiť v rámci procesu zisťovania pred súdnym konaním.

„Potrebujeme všetky informácie, ktoré potrebujeme, aby sme mohli mať predstavu o tom, kedy budeme pripravení problém vyriešiť a ako dlho bude vyšetrovanie trvať,“ povedal.

Právny tím pána Trumpa zablokoval začatie procesu odhaľovania námietkou proti vládne navrhovanému ochrannému príkazu z dôvodu, že by to porušilo právo bývalého prezidenta na slobodu prejavu, pričom by sa zabránilo zverejneniu dôkazov počas predvolebnej kampane.

Prokurátori zaznamenali nesúlad medzi argumentmi prednesenými na súde a odmietnutím Trumpovho obranného tímu prijať ochranný príkaz, ktorý by umožnil preskúmanie objavu, pričom tento nesúlad označili za „mätúci“.

Odvolávajúc sa na informovanosť pána Trumpa a reakciu na mnohé dôkazy, ktoré boli predtým zverejnené počas vypočutia užšieho výboru Snemovne reprezentantov 6. januára, odsúdili tvrdenie pána Laura, že bezpečnosť „začína s prázdnym listom“, ako „nemožné“ a „ohavné“. Minuloročné vypočutia a záverečná správa výboru.

Andrew Feinberg11. augusta 2023 o 5:00

1691723727

Trumpovou legislatívnou stratégiou je spôsobovať čo najviac zdržaní akýmkoľvek možným spôsobom

Právnou stratégiou bývalého prezidenta v občianskych a trestných veciach, ktorá sa datuje niekoľko desaťročí, je spôsobovať čo najviac prieťahov všetkými možnými prostriedkami. Ukázalo sa, že tri trestné prípady proti nemu nie sú výnimkou z tohto vzoru, pretože pán Trump verí, že jeho najlepšou šancou vyhnúť sa negatívnym dôsledkom z prípadov je vyhrať budúcoročné prezidentské voľby.

Ale sudca predsedajúci pojednávaniu Moxila Upadhyay povedal právnikovi pána Trumpa, že sudca Sudkan po konferencii o štatúte stanoví dátum súdneho procesu na 28. augusta, čo dáva vláde celý týždeň na navrhnutie harmonogramu súdneho konania.

Tím pána Trumpa bude mať teraz týždeň na to, aby odpovedal na navrhovaný harmonogram ministerstva, hoci poradca bývalého prezidenta pravdepodobne nebude súhlasiť s harmonogramom vlády.

Andrew Feinberg11. augusta 2023 04:15

1691721027

„Dátum pojednávania 2. januára 2024 naznačuje, že rýchly proces je vhodný v záujme verejného záujmu a spravodlivosti“

Kancelária osobitného poradcu Jacka Smitha požiadala sudcu District of Columbia, ktorý dohliada na prípad falšovania volieb v roku 2020 proti bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby naplánoval súdny proces s dvakrát obvineným, trojnásobným bývalým prezidentom na štyri až šesť týždňov, so začiatkom budúceho 2. januára. rok.

V osemstranovom spise, ktorý napísali starší asistenti špeciálnych poradcov Molly Gaston a Thomas Windham, kancelária špeciálneho poradcu uviedla, že ich navrhovaný harmonogram poskytne pánovi Trumpovi a jeho obrannému tímu dostatok času na prípravu prípadu a preskúmanie dôkazov, že vláda je pripravená. Trump povedal, že žaloba by mala byť súčasťou procesu zisťovania, ako aj akýchkoľvek predsúdnych záležitostí, ako sú žiadosti o zmenu miesta konania.

Prokurátori uviedli, že dátum súdneho procesu 2. januára 2024 by „najdôležitejšie… demonštroval silný záujem verejnosti o rýchly súdny proces“, ktorý označili za „mimoriadne dôležitý“, pretože pána Trumpa „obvinili zo sprisahania s cieľom zvrátiť“. Legitímne výsledky prezidentských volieb v roku 2020, výsledky volieb.“ Odmietnutie osvedčenia, zrušenie legitímneho hlasu občana.“

„Termín pojednávania 2. januára 2024 odráža urýchlené súdne konanie, ktoré je vhodné v záujme verejného záujmu a spravodlivosti, pričom poskytuje obžalovanému čas na prípravu svojho prípadu a nastolenie právnych otázok v prípravnom konaní na súd,“ uviedli.

Andrew Feinberg11. augusta 2023 03:30

1691720136

Obťažovanie volebných pracovníkov Trumpovým tímom môže v Gruzínsku naraziť na problémy

The Atlanta Journal-Constitution V stredu okresná prokurátorka Fannie Willisová poskytla dlhé svedectvo veľkej porote, aby si vypočula svedectvo svojej agentúry o vyhrážkach smrťou a rasistickom obťažovaní, ktoré Ruby Freeman a Shay Moss trpeli po tom, čo sa zúčastnili volieb v roku 2020 ako pracovníci prieskumu. Proti Trumpovej kampani a bývalému prezidentovi.

Bývalý prezidentov právnik Rudy Giuliani v jednom momente priamo obvinil oboch zo zapojenia sa do krádeže hlasovacích lístkov počas vyšetrovania zvolaného podvýborom gruzínskeho senátu – súčasťou jeho neúspešného úsilia dokázať podvod sa stal vo voľbách.

John Bowden Príbeh je tam.

Josh Marcus11. augusta 2023 03:15

1691718327

Biden sa vysmieva „veľmi tichej“ Lauren Bobertovej za to, že sa voličom chválila demokratickými opatreniami, proti ktorým hlasovala

Republikánska poslankyňa Lauren Bobertová spolu so všetkými ostatnými republikánmi v Kongrese hlasovala proti zákonu o zmiernení inflácie z roku 2022. Legislatíva však viedla k výstavbe veternej farmy CS v jeho domovskom štáte Colorado – a následne k pracovným miestam.

„Zhodou okolností, kongresmanka CS Wind Lauren Bobert – viete, veľmi tichá republikánska žena? – je v jej obvode,“ povedal smiech z publika. „Kto spolu s ďalšími republikánmi hlasoval proti návrhu zákona.“

čítaj viac:

Yusra Farzan11. augusta 2023 02:45

1691715627

Guvernér Utahu odmieta kritikov vítania Bidena: „Je to šialené“

Guvernér Utahu Spencer Cox vo štvrtok zaútočil na kritikov, ktorí sa pýtali, prečo by republikán privítal prezidenta Joea Bidena vo svojom štáte namiesto toho, aby verejne nadával šéfovi výkonnej moci USA kvôli rozdielom v politike.

Vo štvrtok na podujatí pred pánom Bidenom pán Cox, ktorý bol jedným z oficiálnych pozdravov, ktorí sa stretli s pánom Bidenom, keď v stredu vystupoval z Air Force One, odpovedal na otázku, prečo sa rozhodol zúčastniť sa na prezidentovej návšteve. Ako súčasť dvojstranného zákona o starostlivosti o veteránov prezident podpísal zákon minulý rok pri príležitosti výročia zákona PACT.

Pán Cox povedal, že ho privítal v štáte Bee State v mene viac ako troch miliónov obyvateľov.

„Vždy, keď ktorákoľvek strana v našom štáte dostane šancu vyhrať prezidentské kreslo, oceňujeme túto úžasnú príležitosť a musíme spolupracovať na potlačení politík, s ktorými nesúhlasíme, a nájsť spoločnú reč.“ povedal.

čítaj viac:

Andrew Feinberg11. augusta 2023 o 2:00

1691715336

Josh Marcus11. augusta 2023 01:55

1691714736

Donald Trump stále používa Sharpie na podpisovanie svojich súdnych dokumentov

Donald Trump má medzi svojimi mnohými vrtochmi vo zvyku podpisovať aj dôležité úradné dokumenty ťažkou fixkou Sharpie.

(Okresný súd USA)

To pokračovalo vo štvrtok, keď pán Trump pripojil svoj podpis k sérii súdnych dokumentov na Floride, ktoré sa týkali federálneho prípadu týkajúceho sa údajného nesprávneho zaobchádzania s utajovanými dokumentmi.

Tu je naša správa o podivnom vzťahu pána Trumpa k novinám v priebehu rokov.

Josh Marcus11. augusta 2023 01:45

1691713836

Trumpov poradca ho obvinil z osahávania dvoch žien v Arizone v roku 2021

Pán Epstein bol zatknutý po údajnom incidente, ktorého následky zachytilo policajné oddelenie v Scottsdale na záberoch z telovej kamery, v ktorých žena obvinila policajtov z toho, že pán Epstein ohmatával ju a jej sestru. Neskôr je videný na záberoch, ktoré zdanlivo popierajú obvinenia.

Epstein spolupracoval s úradníkmi na zvrátení výsledkov volieb v Arizone v roku 2020, čo je súčasťou väčšieho úsilia pána Trumpa udržať sa pri moci po jeho strate, čo teraz viedlo k obvineniu špeciálneho právneho zástupcu Jacka Smitha. .

Josh Marcus11. augusta 2023 01:30

1691712927

Trump sa sťažoval, že svet „nikdy nebol horší ako teraz“, keďže prípady proti nemu pokračujú

Bývalý prezident Donald Trump v rozhovore pre Newsmax v stredu večer povedal, že svet na tom nie je o nič horšie, ako je práve teraz.

V polovici svojej odpovede na otázku o jeho špekuláciách o šanciach Rona DeSantisa vyhrať republikánsku prezidentskú nomináciu v roku 2028 bývalý prezident zo širokého pohľadu na stav politického sveta.

„Za nič nechodíte,“ povedal Trump. „V politike je to tvrdý svet. Je to odporný, odporný svet, ako zisťujeme. Snáď to nikdy nebolo horšie ako teraz. Pretože máme chorých ľudí. Na úrade máme chorých ľudí a zase sú väčší problém ako okolitý svet.

Komentáre pána Trumpa o škaredosti sveta prichádzajú v čase, keď čelí obvineniam v troch samostatných trestných prípadoch: jeden v New Yorku za účasť na tajnom režime; na Floride za nesprávne zaobchádzanie s utajovanými dokumentmi po tom, čo jeden opustil Biely dom; a jeden vo Washingtone, DC, ktorý údajne podnecoval nepokoje na Kapitole 6. januára.

čítaj viac:

Abe Asher11. augusta 2023 01:15

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close