Typy extraligy: HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2: 3 sn

dnes 20:44
|

Hokejisti HKM Zvolen podľahli v 17. kole Tipos extraligy Slovanu Bratislava 2: 3 po predĺžení a strele z poľa.

Košičania.

Prečítajte si tiež

Košice sa prevrátili nad Banskú Bystricu, doma dali „baranovi“ „sedmičku“

Extra typy – 17. farba:

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2: 3 pp a sn (0: 1, 1: 1, 1: 0 – 0: 0, 0: 1)

Ciele: 40. Puliš (Stupka, Mikúš), 53. Mikúš (Puliš, R. Bondra) – 11. Harris (Štajnoch, Gašpar), 39. Ranford (Gašpar), 65. Ranford (singlový nájazd)

Rozhodovali: Hronský, Műllner – Šefčík, J. Konc ml., Vylúčení na 2 min: 5: 6, presilovky: 1: 0, oslabenia: 0: 1, vyššie tresty: Harris (Slovan) 10 minút za narazenie na mantinel , bez divákov

Správy:

Zvolen: Rahm – Kubka, Hraško, Melancon, Ivan, Hatala, Betker, Meliško – Kelemen, Helewka, Stupka – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Puliš, Mikúš, R. Bondra – Tibenský, Viedenský, Ďuriš

Slovan: Makarov – Sersen, Ališauskas, Bačík, Štajnoch, J. Valach, Lee, Maier – Ranford, Kytnár, Studenič – Kundrík, Bortňák, S. Petráš – Jendek, Urbánek, Zigo – Gašpar, Harris, O’Donnell

V prvej tretine boli lepšie na ľade hostia. Pohybovali sa, boli aktívnejší a vytvárali si viac šancí. V prvej minúte sa pekne tlačil pred bránku Ranforda, ale Rahma nepokoril. Domáci mohli skórovať v dvoch presilovkách, v prvej mali dve dobré možnosti, najskôr mieril Mikúš vedľa nekrytej brány a potom Kelemen po postreku narazil dopredu pred Makarova, ktorý sa po zranení vrátil na žrď. Slovanisti dominovali v hre piatich proti piatim a ujali sa vedenia po strele Štajnocha a pohotovom zásahu Harrisa. Tento hráč mohol skórovať aj v nasledujúcej presilovej hre a ďalší legionár v bratislavskom tíme O’Donnell šance nevyužil – až dvakrát. Domáci hrozili Helewkom príklepom, ale do prestávky skóre nezmenili.

READ  Tenis-Pencic vedie Švajčiarsko pred Talianskom, Slovensko porazí Belgicko

V strednom dejstve pohrozil Slovan najskôr v presilovej hre, Zigo a Kundrik nevyužili gólové príležitosti pred Rahmom. Na druhej strane, už v rovnovážnom počte mali Bondra a Nuutinen dobré príležitosti. Hostia potom nevyužili presilovú hru a hra sa vyrovnala. Tím Zvolen mohol v 29. minúte skórovať po ľavej strane, ale jeho strela skončila na brvne. Do šancí sa dokázali dostať aj Bratislavčania, Jendek neuspel do tváre – proti brankárovi HKM a v presilovke Harris mieril zblízka tesne vedľa. Góly padli na konci tretiny počas zvolenskej presilovej hry. Ranford po úniku a bekhendovom blafáku zvýšil na 0: 2 a potom z prečíslenia medzi kruhmi Puliša znížil na 1: 2, keď vymietol ľavý horný roh Makarovej svätyne.

V posledných dvadsiatich minútach hrali oba tímy najskôr presilovú hru, nevideli sme v nich žiadne šance, hoci hostia mali na rozdiel od domácich tlak. Hra sa mala na oboch stranách blízko, Zvolen sa snažil vyrovnať a zblízka sa priblížil v 51. min, keď v početnej výhode nebezpečne zakončili Stupka a McPherson. S pribúdajúcim záverom hrali slovanisti viac takticky a to sa im nevyplácalo, pretože po nahodenom puku od modrej z hokejky Puliša prebral vo vzduchu Mikúšov nájazd a bolo 2: 2. V závere riadneho hracieho času mali hráči z Pustého hradu viac fyzických síl a mohli duel otočiť vo svoj prospech, veľkú šancu mala Stupka, Makarovú zastupoval obetavý Štajnoch. Na druhej strane po veľkej chybe nedokázal Mikúš sám skórovať pred Rahmom Kytnárom.

V oboch presilovkách na oboch stranách v hre troch proti trom nebola núdza o gólové príležitosti, v úniku Ranfordu nevyužili výhodu domáceho tímu a hostí Nuutinen a Helewka. Rozhodli o tom samostatné nájazdy a v nich Ranford zaznamenal víťazný zásah vo štvrtej sérii, keď sa nepresadil nikto z piatich zvolenských exekútorov.

READ  Kedy a ako sledovať Indian Wells Masters 2023?

Hlasy po zápase:

Peter Oremus, zvolený tréner: „Prišiel k nám kvalitný súper. Škoda, že sme nepridali rozdielový gól z presilovej hry, ale vyrovnanie stavu 0: 2 na 2: 2 nie je vôbec zlé. Musíte si tiež vážiť bod . Povedal som hráčom v šatni, že ich výkon bol veľmi dobrý. Som s tým spokojný, aj keď stále je čo zlepšovať. V prvej tretine nám chýbal tlak v bráne a tiež krátke prihrávky. Škoda, že sme neurobili. streliť gól v nadstavenom čase. Slovan hral dnes naozaj dobre. „

Roman Stantien, tréner Slovana Bratislava: „V prvej tretine sme mali viac šancí ako domáci. Potom sa to vyrovnalo z druhej tretiny, v tretej sme si chceli udržať náš náskok, ale po teči sme strelili gól 2: 2. V predĺžení domáci tím mal viac gólových šancí, podržal nás brankár Makarov. Po celý zápas dobre chytal, dobre fungovala aj obrana. Bolo to aj o dnes presnejšom zakončení, chýbalo nám to. Bolo tu aj veľa sily a slabosti chuť, ktorá nás vytrhla z rytmu. ““