hospodárstvo

Uber prepustil ďalších 3000, čím znížil takmer štvrtinu všetkých pracovných miest

Americká spoločnosť Uber Technologies zníži 3 000 ďalších pracovných miest. Urobilo tak iba dva týždne po nahlásení prvej vlny prepúšťania.

Celkovo takmer štvrtina zamestnancov prišla o prácu v spoločnosti.

Alternatívny prevádzkovateľ taxislužby v pondelok večer (18. mája) oznámil, že zníži investície do niekoľkých „vedľajších projektov“ na opätovné získanie ziskov a prepustí 3 000 ďalších zamestnancov. Pred dvoma týždňami spoločnosť oznámila stratu 3 700 pracovných miest.

Uber tak prepustí viac ako 23% svojej pracovnej sily. Pred začiatkom novej pandémie koronavírusov mala spoločnosť 28 600 zamestnancov. V rámci prvého prepúšťania začiatkom mája spoločnosť oznámila zníženie počtu pracovných miest, najmä v oblasti podpory zákazníkov a náborových tímov; zníženie pracovných miest teraz ovplyvní takmer všetky oblasti.

Šéf Uber Dara Khosrowshahi povedal, že Uber musí byť sebestačný podnik, ktorý nezávisí od vonkajšieho kapitálu. Vedúci spoločnosti má veľké nádeje pre platformu na dodávku potravín Uber Eats, ktorá podľa neho má „mimoriadny potenciál rastu“.

Už v apríli oznámil prepúšťanie americký konkurent Uber Lyft. Podľa spoločnosti stratí zamestnanie 17% z celkového počtu zamestnancov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close