Ekonomika

Údaje sú dôležité Údaje blogu o ochrane osobných údajov sú dôležité: Deklarácia o budúcnosti internetu

28. apríla 2022 Biely dom oznámil, že ju spustí spolu so 60 globálnymi partnermi. Proklamácia pre budúcnosť internetuTiež známy ako „DFI“.

Ako je v ňom uvedené Konferencia v Bielom dome, Deklarácia predstavuje spoločnú politiku o tom, ako by sa strany mali integrovať s ohľadom na internet, digitálne prostredie a digitálnu ekonomiku. Deklarácia potvrdzuje, že signatári sa zaviazali chrániť internet, spravovať ho prostredníctvom prístupu viacerých zainteresovaných strán a presadzovať svetu otvorený, bezplatný, globálny, funkčný, spoľahlivý a bezpečný internet. Novovytvorený Cyberspace and Digital Policy Bureau of Foreign Affairs Bureau vydal niečo takmer totožné. správa.

Toto vyhlásenie je reakciou na rastúci trend digitálnej diktatúry. Zatiaľ čo verzia dohody je platná už minulý rok, Biely dom poukazuje na nedávnu ruskú inváziu na Ukrajinu a s ňou spojenú kybernetickú cenzúru, propagujúcu dezinformácie a útoky na ukrajinskú internetovú infraštruktúru ako hlavné príklady týchto zložitých trendov. Zdôrazňuje dôležitosť tejto publikácie. DFI je odrazom podobne zmýšľajúcich krajín, ktoré čelia tejto výzve a bojujú proti vytvoreniu „rozdeleného internetu“ alebo rozdeleného pohľadu na internet. DFI skôr poskytuje široký, zdieľaný pohľad na budúcnosť internetu.

Poukazuje na konkrétne kroky, ktoré Biely dom podnikol na zdieľanie operačných informácií, pomoci v oblasti kybernetickej bezpečnosti a technológií prostredníctvom DHS, CISA, ministerstva zahraničných vecí a ďalších mechanizmov na dosiahnutie týchto cieľov. Okrem toho novozriadený Úrad pre kyberpriestor a digitálnu politiku zefektívni toto úsilie prostredníctvom diplomatických kanálov. Napriek tomu Deklarácia Bieleho domu trvá na tom, že nejde o „americkú iniciatívu“, ale skôr o spoločný podnik so spojencami a partnermi. Biely dom oceňuje jeho prácu s ostatnými zainteresovanými stranami, vrátane občianskej spoločnosti, akademikov a lídrov priemyslu, pri ďalšom zlepšovaní spoločnej vízie otvoreného internetu prostredníctvom DFI. Biely dom zdôrazňuje, že táto deklarácia buduje a dopĺňa prebiehajúce snahy v OSN a iných zainteresovaných multilaterálnych alianciách.

READ  Slovenskí vinári pozývajú ľudí na nákup miestnych vín

The Informačný list Bieleho domu Uznáva krajiny ako Albánsko, Andorra, Argentína, Austrália, Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Kapverdy, Kanada, Kolumbia, Kostarika, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Dominikánska republika, Estónsko, Európska komisia, Fínsko, Francúzsko. , Gruzínsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Írsko, Izrael, Taliansko, Jamajka, Japonsko, Keňa, Kosovo, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Maledivy, Malta, Marshallove ostrovy, Mikronézia, Moldavsko, Čierna Hora, Čierna Hora, , Severné Macedónsko, Palau, Peru, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Senegal, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Taiwan, Trinidad a Tobago, Spojené kráľovstvo, Ukrajina a Uruguaj.

Je pozoruhodné, že India nie je na tomto zozname. Biely dom však trvá na tom, že deklarácia zostane otvorená pre ostatných partnerov, ktorí chcú podporiť DFI a presadzovať jej politiku. Spojené štáty a ich spojenci zatiaľ neuviedli žiadne ďalšie kroky ani konkrétne či konkrétne zodpovednosti za DFI.

zdieľam

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close