Svet

Vedúci predstavitelia afrických miest sa spojili v Tshwane, aby vybudovali politickú podporu pre klimatické opatrenia

  • Na podujatí sa stretávajú zástupcovia miest C40 z celej Afriky, aby diskutovali o klimatických opatreniach v Etiópii, Ghane, Keni, Nigérii, Južnej Afrike a Tanzánii.
  • C40’s Political Leadership Masterclass on Climate Change Governance umožní lídrom miest v celom regióne vymieňať si poznatky a spolupracovať na inkluzívnych prístupoch zameraných na klimatické opatrenia.

Mesto Tshwane a C40 dnes vítajú zástupcov z dvanástich afrických miest na dva dni diskusií o spôsoboch riešenia klimatickej krízy.

Dvojdňový kurz Political Leadership Masterclass on Climate Change Governance spája vysokých politických a riadiacich činiteľov v rámci implementačného plánu opatrení v oblasti klímy s cieľom pomôcť mestám stať sa uhlíkovo neutrálnymi do roku 2050 a zabezpečiť zelenšiu budúcnosť pre ich obyvateľov.

Príspevky významných osobností budú zahŕňať mestského manažéra mesta Tshwane, pána Johana Medlera, ktorý poskytne pohľad na cestu Tshwane k udržateľnosti. Okrem toho, JE André Nzapayeke, dekan afrických šéfov diplomacie a JE Anthony Phillipson, britský vysoký komisár pre Južnú Afriku, sa budú zaoberať silou diplomacie a snahami Spojeného kráľovstva podporiť africké klimatické opatrenia. Na programe sú stretnutia s bývalým juhoafrickým ministrom a zástancom sociálneho a hospodárskeho rozvoja pánom Jayom Naidoom, členkou predstavenstva C40 pani Jennifer Musisi, riaditeľkou EarthLife Africa Makoma Legalakala a spolupredsedníčkou IPCC profesorkou Debrou Roberts. Spájanie ašpirácií obyvateľov do kontextu inkluzívnych opatrení v oblasti klímy a budovanie odolných, prosperujúcich miest na celom africkom kontinente.

Na otváracom ceremoniáli, ktorý sa konal v prestížnej komore Tshwane House Council Chambers, bude vystúpenie Tshwane Metro PD Choir a poznámky vedúcich predstaviteľov mesta Tshwane, ktoré udajú tón dialógu na vysokej úrovni medzi zástupcami a zástupcami dvanástich afrických miest: Accra, Addis Abeba, Kapské Mesto, Dar es Salaam, Durban, Ekurhuleni, Johannesburg, Lagos, Nairobi, Sedipeng, Tshwane A West Rand.

READ  Vírus koronavírusu Govit-19: Turkménska vláda nezaznamenala žiadny prípad

Starosta Tshwane Cilliers Brink Povedal: „Toto podujatie je dôležité pre mesto Tshwane a pomôže posilniť náš vlastný klimatický akčný plán, ktorého cieľom je zabezpečiť, aby sme sa stali mestom odolným voči klíme a citlivým na zmenu klímy. Mesto sa tiež zaviazalo podporovať zelenú ekonomiku a vytváranie pracovných miest.“ a trvalo udržateľný rozvoj.

Hastings Chikoko, výkonný riaditeľ pre regióny a starostu a regionálny riaditeľ pre Afrikupovedal: „Mistrovská trieda politického vedenia C40 o riadení klimatických zmien predstavuje dôležitý krok v našom spoločnom záväzku k opatreniam v oblasti klímy, pričom slúži ako platforma pre hlbšiu spoluprácu a umožňuje politickým lídrom riadiť prístupy inkluzívneho riadenia, ktoré sú v súlade s ich rozvojovými prioritami.“

C40’s Climate Action Implementation Programme je možný vďaka financovaniu z Akčného programu pre klímu v mestách vlády Spojeného kráľovstva a podporuje sedem afrických miest pri rozvíjaní implementačných akcií s vysokým dopadom na poskytovanie obnoviteľnej energie, zelených budov, udržateľného nakladania s odpadom a začleňovania klímy do týchto miest. Do roku 2030 znížiť emisie uhlíka na polovicu, do roku 2050 sa stať uhlíkovo neutrálnymi a zabezpečiť svojim obyvateľom zelenšiu, spravodlivejšiu a spravodlivejšiu budúcnosť.

Anthony Phillipson, britský vysoký komisár pre Južnú Afrikupovedal: „Mistrovská trieda politického vedenia v Tshwane predstavuje kľúčový moment, v ktorom sa africkí politickí lídri stretávajú, aby zosúladili úsilie v oblasti klímy so širšími rozvojovými cieľmi. Táto spolupráca, posilnená financovaním zo Spojeného kráľovstva, podčiarkuje náš záväzok pomôcť siedmim africkým mestám implementovať účinné opatrenia pre zelenšia, udržateľnejšia budúcnosť Je dôkazom transformačnej sily medzinárodných partnerstiev pri riešení naliehavých výziev, ktoré prináša zmena klímy.

Začiatkom tohto roka bol C40 a Regionálna konferencia V Dar-es-Salaame v Tanzánii sa zdôrazňuje kľúčová úloha afrických miest v boji proti narušeniu klímy. Podujatie sa zameralo na diskusie na uľahčenie partnerstiev a výmenu osvedčených postupov s cieľom pomôcť zúčastneným mestám riešiť spoločné výzvy a urýchliť ich úsilie v oblasti klímy.

READ  Taliansko a Malta boli obvinené zo spoluúčasti na zločinoch proti ľudskosti počas líbyjskej utečeneckej krízy.

Ďalšie články

Primátor Kodane bol zvolený do riadiaceho výboru miest C40

Primátorka Kodane Sophie Hestorp Andersen bola zvolená za podpredsedníčku riadiaceho výboru C40.

Mestá C40 oznamujú historický model spoločného vedenia so starostami Londýna a Freetownu

V snahe presadiť sa v celosvetovom meradle v boji proti zmene klímy dnes mestá C40 oznámili svoj nový model spoločného vedenia…

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close