Zábava

Vysnívaný comeback Caroline Wozniackej na US Open pokračuje – NBC 6 South Florida

Caroline Wozniacki zdolala v piatok v tenise a na US Open Američanku Jennifer Bradyovú 4:6, 6:3, 6:1.

33-ročná rodáčka z Dánska zdvihla svojho manžela na tribúne do vzduchu, keď skončila v osemfinále vo Flushing Meadows na svojom treťom turnaji za 3,5 roka. odpočinok

„To, že ma všetci podporujete na štadióne Arthura Ashea, je splnený sen,“ povedal vo svojom pozápasovom rozhovore. „Aká je to česť.“

Wozniacki, ktorá bude hrať víťazku piatkového finále medzi 6. Coco Koff a 32. Elise Mertens, povedala, že o tom nezačne uvažovať, kým nestrávi nejaký čas oslavami so svojou 2-ročnou dcérou Oliviou. . a 10-mesačného syna Jamesa.

Bývalý šampión číslo 1 a šampión Australian Open z roku 2018 odišiel z hry začiatkom roka 2020, aby si založil rodinu a neskôr pracoval ako televízny analytik. Teraz je na 623. mieste, potreboval divokú kartu, aby mohol vstúpiť do hlavného ťahu US Open, a verí, že má na to, aby urobil deep run.

Brady, Wozniackiho súperka, sa vracia do hry po dvoch rokoch mimo turné so zraneniami vrátane zlomeniny pravého kolena a trhliny na ľavej nohe.

Predtým najvyššie nasadený obhajca titulu Ika Sviatek nebral slovinskú kvalifikáciu na ľahkú váhu, keď za 49 minút zdolal blízku kamarátku Kaju Juana 6:0, 6:1. Switek prehral v tejto súťaži iba deväť zápasov. Na turnaji WTA Tour tento rok odovzdala súperkám 19 setov 6:0.

„Nepáči sa mi, že som vyhral proti svojmu najlepšiemu priateľovi,“ povedal Zviatek publiku na štadióne Louisa Armstronga. „Hrať s ňou je ako hrať ako sestra. … Nemám veľa priateľov, ale ona je moja najlepšia kamarátka.

Sviatek sa najbližšie stretne s víťazkou French Open z roku 2017 Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska, 20. nasadenou, ktorá zdolala Američanku Bernardu Peraovú 4:6, 6:3, 6:3.

Desiata Američanka Frances Tiafoeová postúpila do štvrtého kola výhrou 4:6, 6:2, 6:3, 7:6(6) nad 22. nasadeným Francúzom Adrienom Mannarinom. Minimálne na US Open, kde vlani porazil Rafaela Nadala na ceste do semifinále. 25-ročný rodák z Marylandu hovorí, že celá jeho sezóna je zameraná na Flushing Meadows.

„Leto je irelevantné. Je to o tomto zápase, úprimne,“ povedal Tiafoe v pozápasovom rozhovore na štadióne Louisa Armstronga.

Ďalší Američan, 14. nasadený Tommy Ball, po prvý raz postúpil do štvrtého kola vo Flushing Meadows, keď porazil 21. nasadeného Alejandra Davidoviča Foginu zo Španielska 6-1, 6-0, 3-6, 6-3. Paul naservíroval posledné zo svojich 15 es, aby uzavrel zápas.

„Cítil som, že podávam naozaj dobre, prišiel som k sieti a hral tenis na plných kurtoch,“ povedal Paul, ktorý sa dostal do semifinále tohtoročného Australian Open.

Ball bude ďalej čeliť 20-ročnému Američanovi Benovi Sheltonovi, ktorý zdolal Rusa Aslana Karatseva 6:4, 3:6, 6:2, 6:0 a postúpil vo štvrťfinále do štvrtého kola svojho druhého grandslamového turnaja v tomto roku. . Australian Open Circuit.

Predtým 10. nasadená Karolína Muchová zdolala Taylor Townsendovú 7:6 (0), 6:3 a postúpila do štvrtého kola.

Muchová, ktorá sa dostala do finále tohtoročného French Open, vyrovnala svoje najlepšie výsledky vo Flushing Meadows. Townsend na 132. mieste vyhral len 23 zo 70 základných bodov a mal 39 nevynútených chýb.

Muchová sa minulý mesiac dostala do finále podujatia TuneUp v Cincinnati, keď prehrala s Goffom v priamych setoch a na US Open vstúpila s najlepším hodnotením v kariére a dynamikou.

Ďalej bude čeliť Číňanke Xinyu Wang, ktorá zdolala Slovenku Annu Karolínu Schmidlovú 4:6, 6:3, 6:2.

Druhý nasadený Novak Djokovič bude hrať proti srbskému kolegovi Laszlovi Djerovi, 32. nasadenému, v noci na štadióne Arthura Ashea. Djokovič sa ženie za svojím 24. grandslamovým titulom a odchod troch vyšších nasadených v polovici žrebu – č. 4 Holker Rooney, č. 5 Kasper Ruud a č. 7 Stefanos Tsitsipas – by mu mohol pomôcť vyčistiť cestu.

READ  Ako sledovať | 150. otvorené

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close