Svet

Workshop OSN pre ženy pripravuje plán na podporu podnikov vedených ženami v digitálnej ekonomike v Ázii a Tichomorí

učitelia: Agatha Appleton-Chase a Estefania Grijalva

27. júna 2023 OSN Účastníci diskutujú o tom, ako pomôcť ázijským podnikateľkám počas workshopu vedeného ženami. Foto: OSN ženy

Peking, Čína – Partnerský workshop OSN pre digitálne posilnenie postavenia žien Run by Women – China vypracovala plán spoločnej akcie na posilnenie postavenia žien podnikateľiek, aby prosperovali v digitálnej ekonomike v Ázii a Tichomorí.

Virtuálny workshop bol súčasťou iniciatívy Together Digital od UN Women a China Ant Foundation na odstránenie digitálnej rodovej priepasti do roku 2022. Uskutočnil sa 27. júna 2023 pri príležitosti Dňa mikropodnikov, malých a stredných podnikov (MSME) Organizácie Spojených národov.

Medzi účastníkmi workshopu boli OSN. Medzi lídrov a zástupcov ženských a partnerských organizácií z rôznych krajín patria: Amarta, Ant Foundation, Auriolis Ventures, Connecting Founders, Duanyum, EY, Gojek, Google, Huawei, Kwaisho Technology, LinkedIn, Microsoft, MyBank, Shiseido, Aure Tech, StrongHer Ventures , Má rád Swire Group, Tokopedia, UPS a Genfund.

Workshop nasledoval po dvoch konzultačných okrúhlych stoloch začiatkom tohto roka, na ktorých UN Women a jej partnerské organizácie identifikovali najlepšie postupy, potreby a akcie a partnerstvá s vysokým potenciálom na zvýšenie prístupu žien k digitálnym technológiám.

Workshop sa zameral na tri kľúčové oblasti: prístup k zručnostiam, financie a trhy.

Účastníci identifikovali kľúčové akcie na podporu podnikateľiek vrátane rozvoja mentorských a školiacich programov, zlepšovania zručností pri prezentácii a získavaní finančných prostriedkov, investovania do podnikov vedených ženami a prepojenia MSP vedených ženami s digitálnymi trhmi.

Účastníci tiež načrtli ďalšie kroky, ktoré podniknú na vytvorenie partnerskej platformy na podporu spolupráce, výmeny vedomostí a akčných plánov na podporu digitálneho posilnenia postavenia žien v regióne.

Počas workshopu UN Women spustilo aj viacnárodnú štúdiu o MSME vedených ženami so zameraním na mikropodniky v Číne, Indonézii, Thajsku, Rwande a Ugande. Štúdia poskytuje odporúčania, ako navrhnúť a implementovať iniciatívy na podporu podnikania žien.

READ  Odňatie slobody na viac ako 10 rokov za získanie práce s falošnou kvalifikáciou

Spoločne digitálna, päťročná iniciatíva, je pilotovaná v ázijsko-pacifickom regióne Čínou a Indonéziou a ďalšími regionálnymi iniciatívami. Okrem iných aktivít program poskytol školenie niekoľkým tisíckam podnikateľiek v oblasti digitálnych zručností a riadenia podniku vrátane rodovo citlivého digitálneho podnikania.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close