Hlavné správy

World Juniors: USA izolované po niekoľkých pozitívnych testoch na Covid-19 a prehrali so Švajčiarskom

Tím USA, súčasní zlatí medailisti z majstrovstiev sveta juniorov, bude izolovaný a v utorok prehrá zápas B-skupiny so Švajčiarskom po tom, čo dvaja hráči boli pozitívne testovaní na COVID-19, oznámila v utorok IIHF. Vo svojom prvom nedeľňajšom zápase B-skupiny zdolali Slovensko 3:2; V skupine B sú Rusko, Slovensko, Švédsko a Švajčiarsko.

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) vo vyhlásení uviedla, že izolácia tímu bude posúdená neskôr, aby sa určilo, či môžu nastúpiť v ďalšom zápase predkola, ktorý je naplánovaný na stredu proti Švédsku. Výsledok utorňajšieho zápasu bude podľa knihy pravidiel IIHF zaznamenaný ako prehra 1:0 so Švajčiarskom.

Hoci má IIHF tím USA v „bubline“, nie je to také tvrdé ako opatrenia prijaté rôznymi športmi v roku 2020; Tento tím zdieľa hotel s niekoľkými ďalšími tímami na turnaji.

Uskutoční sa ďalšie kolo opätovného preskúmania na kontrolu falošných poplachov, potvrdili zdroje Športovci.

dec. Kapacitu na Majstrovstvá sveta juniorov, ktoré sa začali 26., vláda Alberty znížila o 50 percent z dôvodu zvyšujúcich sa prípadov COVID-19. Majstrovstvá sveta juniorov sa konajú v Edmontone a Red Deer, Alberta.

Najnovšie správy o Svetovom juniorskom turnaji nájdete na našom živom blogu.

(Foto: Dave Reginek / Getty Images)

READ  Expremiér Figo čelí obvineniu z porušenia pravidiel slovenskej vlády

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close