šport

Zápisník o vyhliadkach Blackhawks: Paul Ludwinski bude mať v tejto sezóne obrovský vplyv

CHICAGO – Paul Ludwinski cítil nervy, keď minulú jeseň vstúpil do šatne Chicaga Blackhawks pred predstavením Toma Kurversa Prospect Showcase. Spoznal nových ľudí vrátane niekoľkých etablovaných hráčov z NHL a dostal sa do neznámeho prostredia.

Po roku sú tieto nervy preč. Teraz jediné vzrušenie.

„Práve teraz je čas, aby som prišiel a urobil to najlepšie, čo je v mojich silách, a nechal to hovoriť po svojom,“ povedal 19-ročný Ludwinski, perspektívny útočník Blackhawks, po prvom tréningu nováčika tímu v stredu ráno.

Ludwinski nechal svoju hru hovoriť hneď na začiatku minulej sezóny vo vitríne vyhliadky. Okolo neho ako 39. celkového výberu draftu 2022 a jeho rýchlosti bol nejaký humbuk a ukázal prečo ako hŕstka pre Minnesota Wild, keď sa hnal po ľade. Na začiatku predvádzacej hry sa však zrazil s iným hráčom a utrpel otras mozgu.

Pre Ludwinského to bol začiatok dlhej sezóny. Do akcie sa vrátil až v polovici októbra. Chvíľu mu trvalo, kým sa hra vrátila do starých koľají. Na konci sezóny si vyvrtol ľavý členok, čo skončilo horšie, ako sa pôvodne očakávalo.

„Otrasy nie sú zábavné,“ povedal Ludwinski. „Jasné, že som sa vrátil a veci nabrali na obrátkach. Ale viete, hral som, keď som bol zdravý. Nemal som skvelú sezónu.

Ludwinski dúfa, že to v tejto sezóne zmení. Po prvé, chce nadviazať na to, čo dokázal v minulej sezóne s deviatimi gólmi a 25 asistenciami v 47 zápasoch s Kingston Frontenacs z OHL. Ludwinski si ale uvedomil, že nie všetko sa dá štatisticky vyhodnotiť. Blackhawks určite nie. Blackhawks si Ludwinského predstavujú ako stredobodového šestkového centra, ktorý svojou rýchlosťou a predvídavosťou dokáže spôsobiť zmätok u súperov. Blackhawks chcú vytvoriť ten chaos vďaka príležitostiam na skórovanie, ale zároveň sa snažia zhromaždiť dostatok ofenzívneho talentu v celej zostave, aby niekto ako Ludwinski mohol tieto typy hráčov dobre doplniť.

Ludwinski sa snaží sústrediť na väčší obraz.

„Tak na to sa veľmi nezameriavam,“ povedal o štatistikách. „Je to tam, hokejista chce byť vždy produktívny. Ale ja som sa snažil vybudovať si tú mentálnu silu, jednoducho hrať svoju hru bez toho, aby som sa o to staral. Rád prichádzam na forček, som F1, tvorím pre svojich spoluhráčov a ak puky nepôjdu, pozrieš sa na pozitíva.Musím,aspoň tvorím pre spoluhráčov,aspoň tvoríme rýchlosť a podobné veci.Takže je to moja hra a tá sa buduje a Pozitívne to ovplyvňuje ostatných spoluhráčov, takže body pre mňa neznamenajú všetko, ale očividne to pomáha.

READ  Montreal Canadiens podpísali zmluvu s Philipom Mayerom

Ludwinski je späť na ľade od júla a po štyroch mesiacoch vynechania pracoval na budovaní sily členkov. Teraz sa cíti lepšie a je pripravený vrátiť sa na ľad s Blackhawks na ich nové zápasy v Minnesote v sobotu a nedeľu.

„Dúfam, že urobím všetko, čo je v mojich silách, a každú noc zapôsobím, aj keď to nie je v výsledkovej listine, využijem svoju rýchlosť. Robím hry, tvorím pre svojich spoluhráčov, je ťažké hrať proti nim, baviť sa a vyzerať ako ja.“ Ovplyvňujem hru,“ povedal.


Connor Bedard vynechal stredajší tréning tímu, pretože bol jedným zo zástupcov Blackhawks na NHLPA Player Media Tour v Las Vegas, ale očakáva sa, že sa k nim pripojí vo štvrtok.

Niektorí sa pýtajú, či by Blackhawks mali postaviť Bedarda na výstavu dvoch hier, aby ho udržali v bezpečí. Bedarda sa pýtali na jeho osobného favorita na turné NHLPA.

„Milujem hrať,“ povedal Bedard. „Nie som iný. Pre mňa milujem hranie hier. Som naozaj nadšený z tohto kempu pre nováčikov a zo všetkého. Poznám veľa chalanov, ktorí tam budú, takže by to mala byť veľká zábava.“


Je ťažké vziať si príliš veľa z jedného tréningu, ale naďalej verím, že Wyatt Kaiser bude väčšou súčasťou prestavby Blackhawks, ako si väčšina ľudí myslí. Dobre korčuľuje a vie, ako túto schopnosť využiť. Myslím si, že prišiel na to, ako to zraziť v piatich proti piatim a zaútočiť agresívnejšie, ale verím, že v nasledujúcich rokoch môže byť druhým najlepším ofenzívnym obrancom Blackhawks za Kevinom Gorczynskim.

Ak je Gorczynski ofenzívnym katalyzátorom, Keizer môže byť najlepším obojsmerným obrancom v tíme, Seth Jones môže pokračovať vo svojej hre po celú dobu platnosti zmluvy a Alex Vlasic sa môže stať obrancom, keď jeho úloha klesá a Blackhawks môžu identifikovať dvoch. S ďalšími obrancami z NHL od Isaaca Phillipsa, Ethana Del Mastra, Nolana Allena a spol. by Blackhawks mohli čoskoro niečo urobiť. Connor Murphy by mohol do tejto skupiny dobre zapadnúť na zvyšok svojej zmluvy.


Útočník Jalen Luiben sa podľa hovorcu tímu nezúčastnil na tréningoch alebo zápasoch nováčika pre zranenie dolnej časti tela. Bolo to zranenie, ktoré utrpel počas mimosezónneho tréningu. Blackhawks ho budú ďalej hodnotiť, keď sa pripojí k tímu v tréningovom kempe.

Luiben mal v minulej sezóne operáciu ramena a vynechal časť ročníka vo WHL. Odohral 44 zápasov za Tri-City Americans vo WHL a na posledný zápas sa pripojil k Rockford Icehawks. Bol jedným z najpôsobivejších vyhliadok na to, aby sa pripojil k Icehawks koncom sezóny a bol odmenený tromi zápasmi play-off.


Marcel Marcel bol nedávno na ľade na olympiáde v Gatineau v QMJHL a premýšľal nad tým, aký je šťastný, že sa v tejto sezóne do tímu nevráti.

Marcel si čas v Gaudino ani nič podobné neužíval, ale keď sa rozhliadol po ľade a uvidel hráčov polovičnej veľkosti (6 stôp-4, 245 libier), bol vďačný za svoju konkurenciu v tejto sezóne. Rockford bude najväčším hráčom v AHL, keď bude hrať s IceHogs.

„Jedného dňa musíš ísť hrať veľký hokej,“ povedal Marcel, ktorého draftovali v júni v piatom kole. „Jedného dňa budete príliš starý na to, aby ste hrali juniorku. Bol som z toho nadšený. Moja veľkosť (Blackhawks) bola asi jedna z vecí, ktoré sa mi páčili najviac. Mám 245 rokov, takže už nemôžem hrať juniorku. Tak tomu bolo aj minulý rok. Myslím, že tento rok by bol pre nich, pre malé deti, ešte (viac) nebezpečný. Pripojil som sa k ich tréningovému kempu na olympiáde, pretože som tam bol celé leto. Videl som ich. Bude to pre mňa iné, ak tam budem budúci rok. Keď hráte hokej, chcete súťažiť čo najlepšie. Zároveň nechcete nikomu ublížiť. Boli tam chlapi, ktorí mali o 160 alebo sto libier menej ako ja.

Preto Blackhawks podpísali Marcela s AHL namiesto toho, aby ho poslali späť do juniorky alebo inam. Blackhawks majú pocit, že Marcell môže byť lepší ako hráč, ak bude hrať proti hráčom podobnej veľkosti ako Marcell.

Marcel vie, že to bude výzva, no má na to.

„Zlepšujem sa v každej zručnosti, ktorú mám,“ povedal Marcel. „Získajte všetko rýchlejšie, rýchlejšie a ešte silnejšie, pretože chlapci budú väčší a silnejší. Bude to jedna z najťažších vecí, aké som kedy videl, pretože som hral s chalanmi, ktorí sú slabší ako ja. Teraz budú mať chlapci rovnakú veľkosť, chlapci budú odo mňa vyšší. Neviem, či ťažké, ale určite vysoké.

Tréner IceHogs Anders Sorensen, ktorý trénuje tím nováčikov, si myslí, že Marcel je súčasťou hráča AHL.

READ  Finále play-off Euro 2020: Slovenským menom Stephen Tarkovič bol dočasným hlavným trénerom baráže Severného Írska

„Fyzicky, ako tam vyzerá, vyzerá, že je pripravený hrať profesionálny hokej,“ povedal Sorensen. „Pre nás je výhodou, že ho môžeme priviesť von. Je veľmi vzrušujúce vidieť ho.“


Výber druhého kola Blackhawks 2023 Martin Mišiak v minulej sezóne zmenil kulisu. Po minulej sezóne v USHL za Youngstown Phantoms sa Misiak rozhodol v tejto nadchádzajúcej sezóne pripojiť k Erie Otters z OHL.

„Hovoril som tu s personálom a rozhodli sme sa ísť do Erieho,“ povedal Misiak. „Veria, že je to najlepšie pre môj vývoj. Rozhodli sme sa teda spoločne a myslím si, že je to dobré rozhodnutie.

Misiak strávil posledné roky hraním na rodnom Slovensku, z minulej sezóny USHL preskočil cez sezónu 2021-22 do OHL.

„Nikdy nie je ľahké zmeniť tri ligy za jeden rok, takže je to ťažké,“ povedal Mišiak. „Ale zo zápasov, ktoré som hral v OHL (predsezónna príprava), je to oveľa rýchlejšie a viac príležitostí na skórovanie, takže sa mi to páči. Myslím, že budem hrať lepšie.

Ak sezóna pôjde týmto smerom, Blackhawks vždy prichádza do úvahy pri podpise Misiaka na budúcu sezónu. Sep. Má 19 na 30 a 20 v roku 2024.


V zápasoch Blackhawks sa tento víkend predstavia dvaja potenciálni brankári, Drew Commezzo a Mitchell Weeks, no pripojí sa k nim aj Jackson Stauber, ktorý bude mať tri tréningy. Arvid Soderblom bol medzi skupinou prevažne hráčov NHL, ktorí mali v stredu ráno neformálny tréning na druhom ľade v Piatej tretej aréne.


Cole Goodman, ktorý podstúpil mimosezónnu operáciu ramena, sa zúčastnil stredajšieho neformálneho tréningu a nebol obmedzený. Blackhawks urobia v tomto tréningovom kempe ťažké rozhodnutia o zostave.

Týchto 11 útočníkov sa cíti ako potenciálni hráči NHL; Andreas Athanasio, Connor Bedard, Colin Blackwell, Jason Dickinson, Ryan Donato, Nick Foligno, Taylor Hall, Tyler Johnson, Philip Kurashev, Corey Perry, Lucas Reichel, Taylor Radish.

Joey Anderson, Mackenzie Entwistle, Cole Goodman, Reece Johnson, Boris Katchok: Týchto päť útočníkov by mohlo byť hráčmi bubliny.

Ak bude Goodman hrať dobre v tábore, nechápem, ako ho Blackhawks môžu udržať mimo súpisky. S organizáciou má väčšiu budúcnosť ako mnohí hráči na súpiske.

(Foto Paul Ludwinski: Robert Lefebvre / OHL Images)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close