Svet

Zimbabwe: Samisa prinútila Alliho padnúť

Trpký spor AMID s rozbitou koalíciou MDC v stredu prinútil vodcu strany Nelsona Samizu, aby zosadil svojho spojenca Saltona Hyundaia za generálneho tajomníka.

Na konferencii MDC-A nedávno boli dvaja bývalí zákonodarcovia, pani Lillian Timvios a pán Blessing Cebundo, vylúčení zo strany a pripojili sa k PF Janu.

Úradníci MDC-A združení v Janu PF vyjadrili veľkú nespokojnosť s vedúcimi predstaviteľmi ohľadom toho, ako pán Samiza a jeho spojenci zaobchádzajú so stranou ako s „duxhopom“.

Keď sa na stredajšom zasadaní stáleho výboru prevrátili veci, bol pán Samisa nútený prepustiť pána Hwandeho, ktorý operoval z Namíbie.

„O Hwendeovej otázke sa diskutovalo v kontexte obvinení Timviosa a jeho úlohy pri spôsobovaní chaosu v strane.

„Dohodlo sa, že by mal určiť inú osobu, ktorá bude konať v jeho neprítomnosti, čo môže stranu stabilizovať,“ uviedla zasvätená osoba.

V liste pán Jameson Timba, poradca prezidenta MDC-A, informoval, že úradujúcim generálnym tajomníkom je teraz David Simhini.

„Kým sa náš generálny tajomník hon. Reverend Hwande nevráti a list si neprečíta, odporúčame, aby prezident okamžite vymenoval honora reverenda Davida Simhiniho v súlade s ústavou.“

Včera hovorca MTC-A Fatsai Maher nezdvihol telefón a ani pán Timba.

READ  Život štyroch Slovákov sa zmenil! Zarobili cez noc milióny eur: Jeden vyhral jackpot

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close