Technológie

Zmeny trilógie o bioware a obnova vlastníctva • Eurocommerce.net

Mass Effect vzadu. Legendárne vydanie milovanej trilógie Biovera sa začína 14. mája a Shepherdove starnúce vesmírne dobrodružstvá nikdy nie sú najlepšie. Máme veľa podrobností o všetkých aktualizáciách, ktoré tento remaster prinesie do Mass Effects 1, 2 a 3 nižšie.

Ale samozrejme, v tejto prichádzajúcej renesancii je oveľa viac ako toto všetko. Posedenie s Bioverom, aby sme diskutovali o zmenách a hľadeli do budúcnosti, sa zdá, že skutočnosť, že je Mass Effect späť v časovom harmonograme, ako niečo oslavovať, vzhľadom na to, kde boli práva pred niekoľkými rokmi pozastavené. Pre fanúšikov je tu dychtivé čakanie na správy, či Mass Effect bude pokračovať, až do dvojitého oznámenia z konca minulého roka – reštrukturalizovaná trilógia a nové (zatiaľ pritiahnuté) pokračovanie – ktoré fanúšikom uľahčí dýchanie. Ďalej hovoríme s Bioverom o všetkom možnom.

Najprv niekoľko rád. Legendárna verzia trilógie Mass Effect má podporu 4K a HDR kompatibilitu, konzoly od PC 60 fps a perspektívu PS4 Pro / Xbox One Series X. V počítači pridáva ovládacie prvky a podporu pre širokouhlé obrazovky 21: 9. Podľa očakávania sú zahrnuté všetky tri hry DLC pre všetkých hráčov. Nintendo Switch nemá žiadny režim pre viacerých hráčov, žiadne extra príbehové prvky, žiadnu verziu (zatiaľ).

Mass Effect 1, najaktuálnejšia verzia trilógie, prešla obzvlášť rozsiahlym redizajnom a v niektorých kontextoch sa dramaticky vylepšila. Výsledky planét ako Eden Prime, Ilos a Feroz vyzerajú na prvý pohľad veľmi blízko pri úplnom prerobení. ME1 tiež zaznamenala ďalšie zmeny, medzi ktoré patria vylepšenia často nadmerne nepravidelného jazdného zážitku vozidla Mako vyžadované fanúšikmi, rôzne bojové zmeny a veľmi rýchly zdvih citadely (vďaka výhode).

Variácie celej trilógie zahŕňajú upravené modely písma, rozšíreného univerzálneho tvorcu písma a možnosť použiť predvolený ženský model Shepherd modelu ME3. V ponuke Shepherdových ponúk dostupných odtieňov pleti, účesov a možností líčenia sú zaznamenané výrazné zlepšenia. Celkovo Bioware tvrdí, že má „desaťtisíce“ aktualizovaných textúr, shaderov, vizuálnych efektov a zmien osvetlenia a nové hĺbkové pole v štýle bokeh.

Tento obsah je hostený na externej platforme a bude sa zobrazovať, iba ak sú zacielené súbory cookie. Prosím, povoľte prezeranie cookies.

Práce na legendárnom vydaní sa začali začiatkom roku 2019, zatiaľ čo malá skupina v rámci biografie konečne dostala zelenú. Trvalo pol desaťročia dočasných rokovaní v štúdiu, kým sa podarilo pripraviť remaster trilógie – niektoré sa dostali viac ako iné -, ale ukázalo sa, že šéf štúdia Casey Hudson, starší hráč Mass Effect, tento projekt nakoniec presadil.

„Urobíme to?“, „Ako teraz?“ “

„Pravdepodobne som bol na poltucte stretnutí a pýtal som sa:„ Urobíme to? “,„ Ako teraz? “ Mass Walters pripomína, dlhoročného spisovateľa, producenta a teraz projektového riaditeľa legendárnej verzie Mass Effect. „Keby niečo, povedal by som, že som vtedy mal Casey Hudsona späť v štúdiu. Trilógia ho zo zrejmých dôvodov veľmi zaujímala. Veľmi ju podporoval. Myslím si, že to naozaj pomohlo prekonať túto skorú recesiu.“ [where you just] Musíte niečím pohnúť a potom to urobíte. Tentokrát sa zdalo, že klikneme, išli sme. „

READ  Taiwan Trade Group cestuje v októbri do troch európskych krajín

Kde začať s takým masívnym projektom? V záujme zachovania zážitku, ktorý si ľudia pamätajú, sa Bioware čoskoro rozhodol vytvoriť nový obsah alebo znova pridať to, čo predtým zostalo na podlahe strižne. Štúdio tiež diskutovalo o možnosti presunutia celej trilógie na Unreal Engine 4, aj keď túto myšlienku odmietlo po tom, čo si uvedomilo, že mnohé systémy hry už nie sú kompatibilné. Walters prirovnal prvé mesiace projektu k prestavbe klasického automobilu – a neskôr zistil, že „auto bolo zahrabané do cementu a vždy, keď ste sa ho pokúsili vyhrabať, obávate sa, že farba nalepí alebo roztrhne sklo“.

Na jar 2020 boli diela Legendárneho vydania v „základnom“ stave funkčnom stave a v prvom kole prešli vylepšeniami bio. Osobitným zameraním boli populárne postavy Mass Effectu s novými vizuálnymi technikami, ako sú modely, tiene očí a osvetlenie, mapovanie tónov, blednutie okolia a rozptyl povrchu. Aj keď každá postava odráža zmeny, ktoré idú ďalej, tím počas celej trilógie strávil čas diskusiou o potrebe vylepšenia návrhov písania. Napríklad pohľad na aktualizovaný model ME1 pre Liaru ukazuje, že jej kutil znižuje zenit, čo lepšie odráža smer luku a modelu jej postavy vo všetkých troch hrách.

Legendárna verzia je teraz kompletná s obsahom, s novým spúšťačom jedného singlu, ktorý spája všetky tri hry do jednej, a odomkli sa všetky súvisiace DLC a ďalšie položky. Za zmienku stojí zoznam tu zahrnutých doplnkov, od jednoduchých balíčkov misií až po úplné vylepšenia, ako sú tieňový sprostredkovateľ, osobné reklamné zbrane, squatmate balíčky oblečenia a bonusy pre zberateľské verzie. Ak sa na trilógiu vzťahuje na jedného hráča, je v cene. Existujú dokonca aj chytľavé komiksy Genesis.

Úpravy hier pre ME1 a ME3 sú pomerne minimálne, aj keď existuje celý zoznam variácií, ktoré vylučujú „trenie“ z ME1. Cieľová pomoc pridáva neporiadok, aby vás zbavila nepriateľov, zatiaľ čo „priblíženie“ posunie vašu pozornosť smerom k cieľu pri mierení. Každá puška ME1 je uniformná a dodáva jedinečný pocit podobný tomu, ktorý sa nachádza v neskorších hrách. Mako dostalo zvýšenie rýchlosti a aktualizovanú fyziku, zatiaľ čo skrytá načítavacia obrazovka hry na vlekoch bola drasticky skrátená. Cesta na úroveň Prezídia Citadely trvá v legendárnej verzii porovnávacích scén iba 14 sekúnd, čo je znížených z pôvodných 52 sekúnd.

2

Ale aj pri zásadných zmenách v celej trilógii je zrejmé, že Mass Effect 1 v zákulisí ďalších dvoch hier zaostáva. Aby ste dožili zvyšku trilógie, potrebovali ste celú úroveň prerobiť, aby ste nahradili jej úrovne, alebo sa našiel medzník? „Nechceme ich vyhodiť a začať s niečím novým,“ vysvetľuje režisér environmentálnych postáv Kevin Meek, ktorý mu pripomína, že rozloženie pôvodných častí bolo neoddeliteľnou súčasťou zážitku, keď hral hru prvýkrát, a nedávno pred príchodom pracoval na hymne. Tím teda pozval Dereka Wattsa, umeleckého riaditeľa pôvodného Mass Effectu, aby maľoval obrázky ME1 v stoji novými detailmi a efektmi, a potom ich vytvoril. Napríklad s ďalšími efektmi, ako je Eden Prime, dym, prízemná hmla, horiaci popol a rozptýlené úlomky, sú tu nové svetlá, ktoré predvádzajú kompletnú oblohu a plytké nastavenie.

Zoznam ďalších upgradov ME1 obsahuje zmeny nepriateľa a tímu AI, odstránenie ovládacích prvkov zbraní založených na triedach (niektoré umožňujú výcvik iba na vyšších úrovniach), prešmyk XP, takže môžete zasiahnuť čiapku hry bez novej hry Plus a dôsledné automatické ukladanie body, vylepšenia pri stretnutí s bossmi a cooldown pri prvej pomoci Znížené, zníženie počtu minihier a modernizovaný HUD.

3

„Keď som otvoril redaktorov a videl som obsah taký, aký bol, uvedomil som si, aké zaujímavé to bolo – samozrejme, keď sa pozriete na Mass Effect 1 – to, čo sme dokázali dosiahnuť. [was], “Spomenul si Walters, keď som sa ho opýtal, aké to je, pracovať o niekoľko rokov neskôr opäť v franšíze.“ Pamätám si, akí sme boli inovatívni a akýsi scrappy … máme pocit, že to malo akúsi indie atmosféru, sme trochu scrappy, urobíme túto prácu. Každý nosí iné čiapky a neustále riešime problémy, čo pripomína rast, ktorý sa vtedy odohral.

„Mám pocit, že to má nejaký druh indie atmosféry. Sme trochu nezbední. Budeme robiť túto prácu.“

„Keď som bol v Jade Empire a Mass Effect 1, často sme.“ [did that]. Bol som spisovateľ, ale pracoval som s kapelou s názvom Cinema. Na mnohých veciach sme si často namočili prsty na nohách. Páči sa mi to a riešenie problémov. Zase to bolo cítiť. Bol som nadšený, že som to urobil. Nie som nadšený z toho, že môžem priblížiť obsah, ktorý som v ten deň vytvoril, tvárou v tvár, pretože jediné, čo vidíte, sú chyby, ale celkovo je to v skutočnosti pozitívnejšie ako akékoľvek negatívne. „

READ  Nextech | Vymeňte starý za nový

Vo Švajčiarsku Walters nezavrhol legendárnu verziu konzoly Nintendo na cestách (keď bol k dispozícii výkonný hardvér, ktorý by pomohol predviesť nové verzie trilógie?) Povedal však, že program Remaster nefunguje na PC a existujúcich konzolách a že je určené na to, aby fungovali ako prvé. „Osobne sa mi to páči,“ povedal. „Ale nakoniec si myslím, že si nastavíme takú cestu, dokončíme to a potom uvidíme, kde sme.“

Ďalšia nová hra Mass Effect je ešte ďaleko – je ďaleko za hranicou Dragon Age 4, ktorá neprišla skôr ako v roku 2022 – ale keďže legendárna verzia trilógie je na obzore a budúcnosť vlastníctva sa znovu potvrdzuje, chcel som vedieť, ako udržať sériu pevnú znova po toľkých rokoch v divočine, ktorú poznám. Myslel si Walters niekedy, že Mass Effect mohol viesť jeho smer?

„Mali by ste sa vrátiť. Je zrejmé, že sú tu nejaké osviežujúce oči. Bez ohľadu na posledný plán vás nespálili.“

„Snažím sa o čo najviac konferencií,“ odpovedal, „a jednu vec, ktorú viem, je táto: mám záujem na tomto práve pokračovať v štúdiu a s našimi fanúšikmi. Nepochybujem o tom, že majiteľ bude pokračovať žiť v nejakej forme alebo štýle. Som veľmi nadšený. “

„IP adresy nezastavia tempo,“ dodal Meek. „Bioware má tieto veľké IP adresy, veľmi populárne značky. Ale niekedy si myslím, že si ľudia myslia, že sme väčší ako my. Na cestách je niekoľko plánov a sme na projekte. Jeden z IP môže byť nečinný rok alebo dva. Ako vývojári však ten čas letí, pretože ste zaneprázdnení prácou na niečom, na čo ste nechali trochu priestoru, vrátite sa a očividne máte nejaké osviežujúce oči, nie ste vyhorení z toho, čo ste naposledy očakávali tie typy, o ktorých si myslím, že by takí ľudia mali byť, však? To nie je koniec sveta. “

Aká je teda budúcnosť hromadného efektu, pýtam sa? Či už bude mať Legendárna edícia odkazy na ňu, aj čudné odkazy poukazujú na budúci dej. Nie, krátka odpoveď. „Myslím si, že na budúcnosť nároku je ľahké sa obzerať a uberať mu,“ uzatvára Walters, „rásť sám od seba, a nie sa snažiť pripraviť si osnovy, ktoré si vyžadujú čas, aby ste niečo vymysleli.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close