športové

Znojmo zvažuje národnú alternatívu, hlavné mestá nie

dnes 00:00
|

Nadnárodná hokejová súťaž známa pod skratkou EBEL do minulej sezóny definitívne potvrdila príchod prvého slovenského klubu začiatkom mája.

Tím iClinic Bratislava Capitals musel po ročnej prestávke, keď sa zúčastnilo iba jedenásť účastníkov, rozšíriť ligu na párny počet tímov. O necelé dva týždne neskôr však český Znojmo poskytol informácie, že budúci rok by sa mohol stráviť v tretej národnej súťaži.

Bratislavčania sa zameriavajú na jednu ligu, riešia personál a trénera

Orli majú stále záujem pôsobiť v medzinárodnej spoločnosti, ale v neistej situácii spojenej s pandémiou koronavírusov nechcú riskovať, že sa v budúcej sezóne neobjavia v žiadnej konkurencii.

“Mali by sme 22 výletov do zahraničia, čo nie je s 25 hráčmi zábavné. Leto môže byť zaujímavé. Signály sú rôzne každý týždeň. Nemôžeme však čakať donekonečna. Potom by sme mali nič viac mať. Chceme, aby sa hokej hral v meste a bude, “ uviedol pre manažéra a vedúceho športu portálu iSport.cz Tréner klubu Znojmo Miroslav Fryčer.

60-ročný hráč s bohatými skúsenosťami z NHL si chce udržať kvalitný personál, v ktorom by mali hrať priamo bývalí extraligoví hráči ako Tomáš Svoboda a Vojtěch Nemec. “Mali by sme stráviť tento prechodný rok v českej súťaži. Hokejisti, ktorí prišli do klubu, počítajú so všetkými možnými scenármi. Bolo im povedané, že budúca sezóna môže byť druhou ligou,” pridal.

JEDINÝ VARIANT

Hlavné mestá Bratislavy pozorne sledujú aj informácie o nadnárodnej súťaži, v ktorej pôsobia najmä rakúske kluby, doplnené tímami zo susedných krajín.

„Tieto zámery sme zachytili zo Znojma, zatiaľ nemáme žiadne oficiálne správy, že český klub nebude hrať v súťaži. Naopak, chceli by sme, aby Znojmo zostalo v lige“, viceprezident a generálny riaditeľ slovenského tímuDušan Pašek.

Obyvatelia Bratislavy strávili minulú sezónu v Slovenskej hokejovej lige. V tomto dokumente ovládli základnú hru a počas play-off, ktoré sa ešte neskončilo, išli na semifinále čo najrýchlejšie.

Aj napriek tomu však prejavili záujem o odchod do zahraničia a minuloročný zámer presunúť sa do ďalšej slovenskej ligy sa ukázal byť na boku. Rovnaké stanovisko platí aj teraz. „V súčasnosti sa zameriavame iba na jeden variant, konkrétne pôsobenie v nadnárodnej súťaži“, na ďalšie sledovanie.

Dušan Pasek ml.

Zdroj: TASR

TÝŽDENNÁ KOMUNIKÁCIA

Aj keď sa situácia koronavírusov na Slovensku av susedných krajinách zlepšuje, za uverejnenie opatrení súvisiacich s pandémiou zodpovedajú miestne orgány a neuskutočňuje sa na európskej úrovni. V dôsledku toho, najmä pri súťažiach týkajúcich sa tímov z niekoľkých krajín, vznikajú rôzne problémy.

„Komunikujeme prostredníctvom videokonferencie s ostatnými zástupcami klubu každý týždeň. Hovoríme o všetkom, čo sa deje. Situácia je stále otvorená kvôli pandémii koronavírusov. V súčasnosti nikto presne nevie, ako a kedy hrať. Existuje niekoľko možností, “ prijatý Pasek.

Nadnárodná súťaž, ktorá bude podľa titulného sponzora premenovaná od budúcej sezóny, by sa mala začať 18. septembra podľa pôvodného harmonogramu.

Medzi účastníkmi by mali byť rakúske kluby z Linzu, Villachu, Dornbirnu, Viedne, Innsbrucku, Salzburgu, Klagenfurtu a Grazu, plus český Znojmo, taliansky Bolzano, maďarský Székesfehérvár a slovenský nováčik z Bratislavy. Budeme však musieť počkať na konečné potvrdenie týchto informácií.

STILL BEZ ŠPECIFICKÝCH NÁZVOV

Minulú sezónu zhromaždili hlavné mestá nadriadených zamestnancov pre druhú najvyššiu slovenskú súťaž. V tíme sa objavilo niekoľko hráčov so skúsenosťami národného tímu, napríklad Dávid Buc, Karol Sloboda, Peter Hamerlík, Marek Slovák a zámorskí legionári. Zaujímavé mená možno očakávať aj na nadnárodnom ligovom zozname, ale budú známe až do leta. „Zaoberáme sa otázkou zamestnancov a implementačného tímu, ale na súťažnom stretnutí sme sa dohodli, že sa nepodarí zverejniť podpisy hráčom do 30. júna. Ak sa situácia nezmení, tento dátum sa bude uplatňovať. “ deklaroval Dušan Pašek.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close