športové

Zopakuje sa história? Žilina plánuje odložiť slovanské slávenie titulu

dnes 08:04
|

ŠK Slovan Bratislava predošlú sezónu zapečatil slovenský futbalový titul na štadióne MŠK Žilina.

Situácia sa môže opakovať tento rok po víkendových dueloch 1. kola nadstavby Ligy Fortuna, obhájený majster má pred koncom desať kôl štyri kolá a do nabudúce pôjde do Žiliny. Domáci tím chceli prinajmenšom oddialiť oslavy a urobil prvý krok v nedeľu, keď porazil FC Spartak Trnava 2: 1.

Žilina a Trnava prešli výraznými zmenami počas koronavírusovej prestávky. Lavičku v Spartaku prvýkrát sprevádzal Marián Šarmír, ktorý nahradil portugalského trénera Ricarda Cheua, Erika Grendela, Bogdana Mitrea a Joela Pereira. Po likvidácii klubu bola MŠK značne omladená; V nedeľnom základnom tréningu trénera Pavla Staňa sa začalo až s desiatimi hráčmi s narodením v rokoch 1997-2001.

„Pre našich chlapcov nejde o nič za nič. Či už ide o tréningové zápasy, hry pre prezeason alebo majstrovské zápasy, ideme stále sto percent. bude potvrdené v zápase so Slovanmi, určite nechceme uľahčiť jeho úlohu za titul, aj keď je len malá šanca, že príde. O to viac sa budeme snažiť prekvapiť a mladých chlapcov, ktorých väčšina z nich má v lige pár minút, budú zviazaní. Pokúsime sa urobiť zápas zaujímavým pre divákov. ““ povedal Nepokúsil.

Futbalisti MŠK Žilina netrpezlivo očakávajú gól.

Zdroj: mskzilina.sk

Jedinou vekovou výnimkou v jeho jedenástom otvorení bol 27-ročný kapitán Jakub Paur. „Kubo Paur má viac skúseností, pred zápasom, ktorý nám povedal, aby bol pokojnejší, nejde o otázku života. Každý mladý hráč je motivovaný. Majstrovstvá sa líšia od tréningového zápasu, ale sme v plnom prúde, ja a tím sme sa cítili dobre. Prispeli sme tiež k rytmu našich vystúpení, chceme sa predstaviť takým štýlom, vedeli sme, že musíme ísť na dno našich silných stránok. bolo to tak “ povedal Ján Bernát, ktorý v 65. minúte vytiahol výhernú strelu.

„Myslím, že to bol dobrý zápas pre diváka na našej strane a na strane Trnavy. Mali sme lepší cieľ, mali sme viac príležitostí a sme radi, že sme uspeli. Vedeli sme, v čom sme Boli sme na palube, že sme pravdepodobne mali menej skúsený tím, ale nahradili sme ho bojovnosťou a obratnosťou. Išli sme za ciele a boli odmenení. ““

19-ročný záložník je v tejto sezóne najlepším strelcom mesta Žilina s ôsmimi gólmi. Štyri zápasy pred koncom roka skrátené o štyri góly sú za vodcom hodnosti delostrelcov najvyššej slovenskej súťaže Andraž Šporar.

Viac ako prenasledovanie slovinského útočníka, ktorý v zime odišiel z Bratislavy do Sporting Lisabonu, sústreďujú sa na súboj so Slovanmi. Je naplánované na sobotu 20. júna o 18:00 v apríli: „Nie je to pre mňa priorita, rád budem pár gólov, ale hlavná vec je, že tím sa darí a že hráme rovnako dobre ako v nedeľu. Samozrejme, nechceme, aby to urobil Slovan. párty opäť na našom majetku. “


Belehrad Derby Partizan – Červená hviezda:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close