Svet

Zrážka vozidla v Kapitole USA

[Actualizada con fallecimiento de unos de los agentes heridos]. Jeden z policajtov, ktorý utiekol, keď sa zrazilo auto s jednou zo zvodidiel na Kapitole Spojených štátov, bol zabitý, uviedla v piatok šéfka kongresu polície Yogananda Bitmanová.

„Jeden z našich dôstojníkov utrpel zranenia,“ uviedol Pitman na tlačovej konferencii s tým, že mŕtvy dôstojník nebol identifikovaný.

Úrady poukazujú na to, že tento nový útok na Kapitol sa nejaví ako akt „terorizmu“.

Podľa dvoch zákonov sa muž zrazil s dvoma policajtmi Kapitolu v barikáde pred americkým Kapitolom. Agentúre Associated Press to povedali predstavitelia zákona.

Obaja policajti z Kapitolu boli prevezení do nemocnice, pričom najmenej jedna osoba bola údajne v kritickom stave. Podozrivý zomrel v nemocnici.

K havárii a streľbe došlo na bezpečnostnom kontrolnom stanovišti blízko Kapitolu, zatiaľ čo Kongres bol v prestávke. Oblasť Washingtonu je napätá, takmer tri mesiace po tom, čo dav ozbrojených rebelov zaútočil na Kapitol, keď Kongres hlasoval o zabezpečení prezidentského víťazstva Joea Bidena.

Jan. Úrady osadili okolo hlavného mesta plot po celom obvode a na niekoľko mesiacov zablokovali dopravu na cestách veľmi blízko budovy, v posledných týždňoch sa však začali rušiť niektoré mimoriadne opatrenia.

Aj keď medzi pádom zo 6. januára a v piatok nebolo bezprostredné spojenie, incident zdôrazňuje, že budova a kampus boli potenciálnymi cieľmi násilia. Od vchodu do budovy na senátnej strane Kapitolu to trvalo asi 100 metrov (91 metrov).

Senátori a zamestnanci často používajú bezpečnostný kontrolný bod počas týždňa, zákonodarcovia však nie sú v určitých intervaloch. Plot blokujúci automobilovú dopravu v blízkosti oblasti bol nedávno odstránený.

Polícia v Capitole uviedla, že niekto zrazil autom dvoch z ich dôstojníkov. Muži zákona povedali Andrejovi, že vodič vystúpil z auta nožom. Nie je jasné, ktorý príslušník orgánov činných v trestnom konaní podozrivého zastrelil.

READ  Poslanec Úradníci v lesoch lákajú vegetáciu do komplexu gepardov pomocou „špeciálnych tehál“

Úrady pôvodne uviedli, že podozrivý bol prevezený do nemocnice v kritickom stave. Jeden z poškodených agentov bol policajným vozidlom prevezený do nemocnice; Ďalšiu z nich odobrali pohotovostné lekárske tímy, informovali úradníci.

Úrady hovorili s Andrewom anonymne, nemohli o veci verejne diskutovať.

Americký kapitolský komplex bol uzavretý po tom, čo bolo zamestnancom oznámené, že po streľbe nemôžu vstúpiť do budovy alebo ju opustiť. Na videu bolo vidieť, ako sa jednotky národnej polície mobilizujú v blízkosti miesta nešťastia.

Video zverejnené online ukázalo kolíziu sedanu tmavej farby s vozidlom a policajta K-9, ktorý vozidlo prehliadal. Môžu sa nájsť aj strážcovia zákona a záchranári, ktorí sa starajú o najmenej jednu neidentifikovanú osobu.

Prezident Biden v čase incidentu odišiel z Bieleho domu do tábora David. Ako obvykle cestoval so zamestnancom Rady národnej bezpečnosti, od ktorého sa malo očakávať, že mu incident vysvetlí. / ஆபி.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close