Svet

Ako podporiť obete zemetrasenia v Maroku | Správy o zemetrasení

Tu je niekoľko organizácií, ktoré zbierajú dary na pomoc ľuďom v Maroku.

Svet sleduje vývoj ľudskej tragédie po piatkovom zemetrasení s magnitúdou 6,8, ktoré zasiahlo Maroko, pričom si vyžiadalo najmenej 2497 mŕtvych a 2476 zranených.

Hrdinské snahy o záchranu pokračujú 24 hodín denne a ľudia sa vlastnými rukami prehrabávajú v troskách takmer zničených miest a dedín. Organizácie sú pripravené zbierať dary na urýchlenie úsilia o záchranu života.

Tu sú niektoré z nich:

Banka Al-Maghrib

Marocký predstaviteľ Mohammed VI. vyzval na vytvorenie bankového účtu podporovaného štátnou pokladnicou krajiny a marockou centrálnou bankou Bank Al-Maghrib, aby mohol dostávať príspevky na pomoc od občanov a globálnej komunity vrátane súkromných a verejných spoločností ochotných pomôcť.

Banque Alimentaire du Maroc (marocká potravinová banka)

Nezisková organizácia zbiera potraviny od rôznych darcov a prerozdeľuje ich prostredníctvom siete združení a organizácií sociálnej starostlivosti. Svoje bankové údaje zdieľali na sociálnych sieťach a povzbudzovali ľudí, aby podporili ich úsilie.

Prostredníctvom nich sa dá aj darovať Web je tu.

Lekári bez hraníc (MSF)

Nezávislá organizácia poskytuje zdravotnú starostlivosť a vybavenie postihnutým oblastiam a potom mobilizuje tímy na posúdenie potrieb. Toto je Prijímanie darov tu.

Globálne darcovstvo

Nezisková organizácia so sídlom v USA, ktorá spája darcov s ľudovými projektmi po celom svete. Zbieranie peňazí Pre obete. Podľa organizácie budú finančné prostriedky vyčlenené na poskytnutie jedla, vody a liekov pre tých, ktorí prežili, ako aj na prístrešie a dočasné bývanie.

Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRC)

IFRC má panel so sídlom v Maroku Prijímanie verejných darov Pre svoj núdzový fond na pomoc pri katastrofách „posudzujú potrebu naliehavého odvolania“ v katastrofou postihnutom Maroku.

READ  SINGAPUR: MOH verí, že prípady Govt-19 by sa mohli dovážať z mandarínskeho sadu; 19 importovaných prípadov nedeľa (20. decembra)

Vo vyhlásení organizácia uviedla, že poskytla jeden milión švajčiarskych frankov (viac ako 1,1 milióna dolárov) zo svojho núdzového fondu pre reakciu na katastrofy na podporu operácie marockého Červeného polmesiaca na mieste.

UNICEF USA

Generálny tajomník OSN Antonio Guterres potvrdil pripravenosť Organizácie Spojených národov pomôcť marockej vláde.

Podľa OSN v najbližších hodinách a dňoch prebiehajú konzultácie s cieľom identifikovať oblasti, v ktorých môže OSN a jej partneri poskytnúť podporu.

UNICEF, Medzinárodný fond OSN pre núdzové situácie pre deti Pracujte na podpore Postihnuté deti a rodiny v Maroku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close