šport

Američania majú v Paríži vzácny úspech

Pretože sa dnes koná tretie kolo French Open, budú na programe štyria muži z USA – najväčší tím z krajiny, aký v Paríži za posledných 25 rokov doposiaľ zašiel.

„Je lepšie poraziť nás všetkých a ísť domov,“ povedala Stevie Johnson, členka kvarteta, ktorá tento týždeň vyhrala päť setov. „Samozrejme.“

Ostatní americkí muži stále v žrebovaní: 31. semeno John Isner, 32. Reilly Opelka a Marcos Crohn.

Osem žien v krajine postúpi do tretieho kola – vrátane Sereny Williamsovej a Daniela Collinsa, ktorí sú dnes proti sebe – ale vzhľadom na finále, ktoré v posledných rokoch dosiahli Williams a ďalšie Američanky, zhromažďuje všetky grandslamové tituly, dokonca menej dôležité ako deviaty Rolandský kríž v roku 2003.

Druhá finalistka Australian Open, Jennifer Bradyová, zvíťazila vo štvrtok, keď usporiadala celoamerické stretnutie proti 17-ročnej Coco Kaufovej. „Veľa z nás zostáva na strane žien a veľa z nás na strane mužov.“

Musíte sa vrátiť do roku 1996, aby ste v treťom kole našli týchto veľa amerických mužov; Vtedy sa tam dostal poltucet.

Od roku 2001, keď to urobili Andre Agassi a Michael Russell, nebol vo štvrtom kole majstra Clay-Court viac ako jeden Američan.

V tomto okamihu môžu byť štyria ľudia, ale nebude to ľahké.

Pozrite sa na nepriateľov: 23-ročný Opelka z Floridy, Daniel Medvedev 2. Rus; Isner (36), ktorý žije v Dallase, čelí Grékovi Stephenovi vs. Citibasovi; 31-ročný Johnson z Kalifornie ide proti 12. španielskemu Pablovi Carrenovi Pustovi; A Giron, 27, z Kalifornie, nahrádza 22. čilského Christiana Karina.

„Kedykoľvek vyhrá Američan:‚ Je to dobrý deň, vieš? „

V tomto prípade sú všetci v rovnakej štvrtine žrebovania, takže ak dnes všetci vyhrajú, v nedeľu ich čaká dvojica: Isner vs. Johnson a Opelka vs. Giron.

READ  UEFA pripomína prípad sponzorstva po prípade Cristiana Ronalda v prípade Football News

Ich úspech tento týždeň vytvoril dátový bod, ktorý je žiaduci pre štatistiky, ktoré často požadujú:

Žiadny Američan nezískal grandslamový titul vo dvojhre od Andy Roddicka na US 2003 US Open.

10. mája sa prvýkrát v takmer polstoročí žiaden z amerických mužov v top 30 ATP nenachádzal v počítačovom tenisovom rebríčku.

Johnson, ktorý v USC získal dva tituly NCAA, uviedol: „Chcú nám povedať, čo sme neurobili. S americkým tenisom nie je problém.“

Prvých 30 faktoidov je v skutočnosti trochu svojvoľných a zavádzajúcich.

„Je to obrat,“ povedal Isner. „Je to určite dobrý titul a dal ľuďom dobrú spätnú väzbu na americký tenis mužov. Ale … vrátime sa tam.“

Za prvé, Taylor Fritz – ktorý opustil kurt na invalidnom vozíku kvôli bolestiam pravého kolena po štvrtkovej prehre s druhým kolom French Open – bol tlačený z 30. na 31. toho týždňa. (Pri vstupe na French Open bol 33., Isner 34. a Opelka 35.).

Pre iného, ​​pretože tenis sa vrátil z obdobia epidémie, chce zostať doma so svojou rodinou – má dve deti – namiesto toho, aby šiel napríklad na Australian Open a na jeho predchádzajúce podujatia začiatkom tejto sezóny.

„Chcem premýšľať o tom, či sa turné zastavilo, hrám plný stôl, budem v najlepšej dvadsiatke,“ povedal Isner, „pretože o tomto viem už dlho.“

Asistentka súdu s maskou proti hodinkám proti vírusu koróny sa americká Raleigh Opelka vracia do slovenského Andrzeja Martina v pondelok 31. mája 2021, druhý deň prvého kola tenisového turnaja French Open vo francúzskom Roland Crosse.

Platne Spojených štátov Reilly Obelka sa vracajú na španielsky jam moon počas druhého kola štvrtého dňa tenisového turnaja French Open v stredu 2. júna 2021 vo francúzskom Paríži Roland Cros.  (AP Photo / Michael Euler)

Platne Spojených štátov Reilly Obelka sa vracajú na španielsky jam moon počas druhého kola štvrtého dňa tenisového turnaja French Open v stredu 2. júna 2021 vo francúzskom Paríži Roland Cros. (AP Photo / Michael Euler)

Jennifer Bradyová z USA oslavuje v utorok 1. júna 2021 na ihrisku Roland Cros vo francúzskom Paríži svoje jednobodové víťazstvo nad Lotyškou Anastasijou Sevastovovou v prvom kole tretieho dňa tenisového turnaja French Open.  (AP Photo / Christophe Ena)

Jennifer Bradyová z USA oslavuje v utorok 1. júna 2021 na ihrisku Roland Cros vo francúzskom Paríži svoje jednobodové víťazstvo nad Lotyškou Anastasijou Sevastovovou v prvom kole tretieho dňa tenisového turnaja French Open. (AP Photo / Christophe Ena)

Vo štvrtok 20. júna 2021, v 5. deň tenisového turnaja French Open v parížskom Roland Cros, oslavuje Cocoa Kauf po zisku bodu proti Číňanke Kyung Wang.  (AP Photo / Christophe Ena)

Vo štvrtok 20. júna 2021, v 5. deň tenisového turnaja French Open v parížskom Roland Cros, oslavuje Cocoa Kauf po zisku bodu proti Číňanke Kyung Wang. (AP Photo / Christophe Ena)

Americká Serena Williamsová z USA sa vracia do rumunskej Mihely Busarnes v stredu 2. júna 2021 v druhom kole štvrtého dňa tenisového turnaja French Open v Roland Cros vo francúzskom Paríži.  (AP Photo / Thibault Camus)

Americká Serena Williamsová z USA sa vracia do rumunskej Mihely Busarnes v stredu 2. júna 2021 v druhom kole štvrtého dňa tenisového turnaja French Open v Roland Cros vo francúzskom Paríži. (AP Photo / Thibault Camus)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close