Billy Jean King porazil Benzeka Gerbera, keď Nemecko vypadlo z pohára, USA začínajú porážkou

Novak Djokovič sa zotavil z druhého setu 6-2 4-6 6-3 vo svojom prvom zápase po US Open na parížskom Masters.

Paríž uvidí víťaza Djokoviča, ktorý bude súťažiť po prvý raz od prehry s Danielom Medvedevom vo finále Flashing Meadows v septembri, čím tento rok vytvorí rekord po siedmykrát.

Po utorňajšom vhodnom zabezpečení prvého setu proti Mortonovi Fusovičovi v druhom kole sa zdalo, že Djokovič je na dobrej ceste k pravidelnému víťazstvu, aby začal svoju kampaň.

Maďarský súper prvostupňového hráča sa však opäť snažil prinútiť rozhodcu, 13 víťaziek v druhom sete zdolal siedmimi vynútenými chybami.

Ale päťnásobný majster Paris Masters Djokovič – nezabezpečil žiadny výrazný obrat, v treťom zápase dvakrát porazil Fusoviča, nenechal si ujsť zápasový bod a vyhral druhý.

Felix bojuje

Na 12. mieste v pretekoch ATP pre Turín by Felix Agar-Aliasim mal zdvihnúť nad hlavu trofej v Paríži a dúfam, že Caspar Root a Janick Sinner sa nedostanú do záverečných fáz po ATP.

Azar-Aliasim v utorok spadol na prvú prekážku a prinútil ich poraziť deviateho nasadeného Gianlucu Magera 4-6 6-4 6-1.

„Na začiatku zápasu som mal problémy s tempom,“ povedal Agar-Aliasim. „Netrafil som dosť prvých podaní, takže pri druhom podaní bol trochu tlak.“

„Takže v prvom sete som mohol hrať lepšie.“ [had] Zlá hra o štyri a ja som bol zlomený, ale momenty predtým v 30. rokoch boli všetky trochu horúce a trochu tesné. Myslím, že som si oddýchol. Na začiatku druhého setu som videl veľké tempo a postupom zápasu to išlo ešte lepšie.

V druhom kole bude čeliť Dominicovi Kopperovi po úžasnom pondelňajšom víťazstve Nemecka nad Andym Murrayom.

Alcross Sinner vyvoláva konflikt

READ  Ako zobraziť úplný rozvrh a kvalifikácie

Po tom, čo sa Carlos Alcaras vráti a bude sledovať divokú kartu Pierra Hughesa-Herberta, čaká Chinnera veľmi napätý súboj v druhom kole.

Alcaras stratil vedenie 4:2 v prvom sete, prehral ho v tajbrejku, ale vyhral o šesť bodov v rade v prestávke v druhom sete, nakoniec 6:7 (4-7) 7-6 (7-2) v dve hodiny, 7- za 53 minút, 5 víťazstiev.

„Nie je ľahké hrať proti domácemu hráčovi,“ povedal Alcaras. „Hrali sme v dobrej pozícii, myslím si, že je to skvelý zápas, takže som rád, že vyhral. Má skvelé podanie, takže som sa musel lepšie sústrediť dozadu. Myslím si, že to je dôležité. Hrám zápas. I chcem ukončiť rok silne.“

Diego Schwartzman – 11. – potreboval tri sety na to, aby zdolal Johna Millmana, 15. nasadený Gale Monfils premenil manko setu proti Miomirovi Kekmanovičovi a 16. Grigor Dimitrov unikol v troch setoch s Richardom Caskettom.

V utorok však padlo semienko, keď Roberto Batista Aguirre (14) zakolísal James Duckworth v troch setoch.