Zábava

Boris Johnson úmyselne zavádzal poslancov ohľadom Partigate, uviedol parlamentný výbor

Bývalý britský premiér Boris Johnson úmyselne zavádzal parlament o stranách, ktoré sa vzpierali blokovaniu, čo podkopalo jeho dôveryhodnosť a prispelo k jeho pádu, uviedla vo štvrtok skupina zákonodarcov.

Zverejnené dňa:

1 minúta

Podľa štipľavej správy výboru pre privilégiá Dolnej snemovne boli Johnsonove kroky a jeho odpoveď výboru také flagrantné porušenie pravidiel, že zaručovali 90-dňové pozastavenie činnosti parlamentu. Odporúčanie je do značnej miery symbolické, hoci obvinenia odsudzujú správanie bývalého premiéra, keďže Johnson v piatok nahnevane skončil ako zákonodarca po tom, čo ho výbor informoval o svojich zisteniach.

Johnson (58) túto skupinu opísal ako „klokanový súd“, ktorý viedol „hon na čarodejnice“, aby ho vytlačil z parlamentu. Väčšina zo siedmich členov výboru je z Johnsonovej Konzervatívnej strany.

„Výbor teraz hovorí, že som snemovňu úmyselne uviedol do omylu, že som pred snemovňou zatajil informácie o nezákonných udalostiach v čase, keď som hovoril,“ reagoval Johnson. Je to odpad. Je to odpad. klamať Na dosiahnutie tohto znepokojivého záveru je porota povinná uviesť veci, ktoré sú buď zjavne absurdné, alebo nepravdivé.“

Správa je poslednou epizódou škandálu „Partygate“, keďže miestne spravodajské médiá odhalili, že Johnsonov personál usporiadal sériu večierkov v rokoch 2020 a 2021, keď boli takéto zhromaždenia zakázané z dôvodu pandemických obmedzení. Celá Dolná snemovňa teraz prerokuje správu výboru a rozhodne, či súhlasí so zisteniami výboru a odporúčanými sankciami.

Skupina tiež uviedla, že Johnson by nemal dostať povolenie na pôdu parlamentu.

(AP)

READ  Je v roku 2021 na Netflixe nový Amsterdam? Nový Amsterdam je miestom, kde môžete streamovať

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close