Veda

Čaj na cukrovku: Tento kurkumový čaj môže pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi

Cukrovka je jednou z najčastejších chorôb životného štýlu, ktoré postihujú ľudí na celom svete. Ide o chronický stav, pri ktorom je hladina cukru v krvi v tele neustále vysoká. Podľa Medzinárodnej federácie diabetu je na svete 463 miliónov ľudí postihnutých cukrovkou a predpokladá sa, že toto číslo sa do roku 2045 zvýši na 153 miliónov. Aj keď sa vždy odporúča správna liečba podľa odporúčania lekára, niektoré základné zmeny životného štýlu môžu tiež prispieť k zvládnutiu cukrovky. hladina cukru v krvi. Lekári odporúčajú, keďže diabetes nie je liečiteľný stav, mali by ste sa správne starať o stravu a užívať správny typ liekov na udržanie hladiny cukru v krvi pod kontrolou.

Prečítajte si tiež: Výhody kurkumy: Vegetariánsky recept na kurkumové mlieko na chudnutie? Áno prosím!

Ako súčasť diabetickej diéty sa odporúča zaradiť dostatočné množstvo bielkovín, vlákniny, draslíka, horčíka a rovnováhu ďalších základných živín. Tiež by ste sa mali vyhýbať pridanému cukru, trans-tukom a vysokokalorickým potravinám. Tradičné koreniny a bylinky sú tiež nazývané ako užitočné pri zvládaní cukrovky. Vezmite si napríklad kurkumu.

Zdravotné výhody kurkumy: Kurkuma pri cukrovke:

Kurkuma, obľúbené domáce korenie, je už po stáročia súčasťou tradičnej medicíny. Je zásobárňou antioxidačných, protizápalových, antivírusových a antibakteriálnych vlastností, ktoré zabezpečujú celkové dobré zdravie. Najdôležitejšia zlúčenina v kurkume – kurkumín – je tiež známa tým, že pomáha znižovať hladinu inzulínu a zvyšuje účinky liekov, ktoré liečia cukrovku.

Podľa štúdie publikovanej v časopise ‚Frontiers in Endocrinology‘, „Kurkumín je bioaktívna zložka nachádzajúca sa v Curcuma longa, ktorá vykazuje niekoľko fyziologických a farmakologických vlastností, ako sú antioxidačné, protizápalové, protirakovinové, neuroprotektívne a antidiabetické účinky.“ A zistilo sa, že užívanie Curcuma longa alebo kurkumínu „preukázalo významné zníženie peroxidácie lipidov, hladín glukózy v krvi nalačno, glykovaného hemoglobínu (HbA1C), triglyceridov, celkového cholesterolu, LDL-C, C-reaktívneho proteínu, systolickej a diastolickej krvi tlak“.

READ  Táto ryba stráca každý deň 20 zubov a potom ich všetky opäť narastú

kliknite tu Ak chcete vedieť viac o výhodách kurkumy.

Kurkumový čaj na cukrovku: Ako pripraviť kurkumový čaj:

Berúc do úvahy tieto vyššie uvedené faktory, prinášame vám jednoduchý a účinný spôsob, ako zaradiť kurkumu do vašej diéty pri cukrovke. Je vo forme šálky upokojujúceho kurkumového čaju. Môžete to urobiť takto:

Krok 1. Namočte pol palca surovej kurkumy do pohára vody cez noc.

Krok 2. Vodu dobre prevarte.

Krok 3. Prefiltrujte a vypite.

Tu je ďalšia možnosť detoxikačného kurkumového čaju, ktorá zahŕňa pridanú dobrotu zázvoru a čierneho korenia. Ľuďom s cukrovkou sa však odporúča vyhnúť sa pridávaniu medu (čo je navrhnuté v recepte). kliknite tu Recept na detoxikačný čaj z kurkumy.

Pridajte tento zdravý kurkumový čaj do svojej diéty pri cukrovke a užívajte si celkové výhody. Vždy si však pamätajte, že kľúčom je striedmosť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close