Veda

CDC varuje, že vírus spôsobujúci vážne ochorenie u detí pozorovaný vo viacerých štátoch

Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti v niekoľkých štátoch oznámili vírus, ktorý môže spôsobiť záchvaty, meningitídu a iné závažné ochorenia u dojčiat mladších ako 3 mesiace, uviedli v utorok federálni predstavitelia.

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb varovanie vydané Informovanie lekárov a oddelení verejného zdravotníctva, že od mája boli pozorované prípady parechovírusu u novorodencov a malých dojčiat.

Upozornenie neuvádzalo, v ktorých štátoch sa infekcia u malých detí vyskytla, ani koľko prípadov bolo hlásených.

Poradenstvo uviedlo, že keďže neexistuje systematický dohľad nad parechovírusom, nie je jasné, aký je počet prípadov v porovnaní s predchádzajúcimi sezónami. Ale zvýšené testovanie v posledných rokoch môže byť zodpovedné za vyšší počet prípadov, uviedla agentúra.

CDC uviedlo, že každý pozitívny prípad zaznamenaný agentúrou zahŕňal PEV-A3, typ parechovírusu, ktorý často spôsobuje vážne ochorenie.

Vírus, bežný detský patogén, ktorý sa šíri v lete a na jeseň a šíri sa kýchaním, kašľom, slinami a výkalmi, spôsobuje menej závažné ochorenie u detí starších ako 6 mesiacov, uviedla agentúra. Symptómy zahŕňajú vyrážku, infekciu horných dýchacích ciest a horúčku.

Odborníci, ktorí skúmali miechový mok dojčiat s ťažkou parechovírusovou infekciou, zistili, že ich biele krvinky zmizli alebo takmer vymizli.

Na vírus neexistuje žiadny liek.

Výstraha nabáda lekárov, aby testovali vírus a nechali dojčatá hospitalizované so simultánnymi infekciami, aby sa zabránilo šíreniu choroby do jaslí alebo jednotiek intenzívnej starostlivosti pre novorodencov.

Oprava (15. júla 2022, 12:00 ET): Predchádzajúca verzia tohto článku bola nesprávne nahlásená, keď Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb vydali výstrahu o prípadoch parechovírusu. Bol utorok a nie štvrtok.

READ  Komisár pre okres Westmoreland mal pozitívne testy na COVID-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close