Ekonomika

Ceny výrobcov na Slovensku v auguste porastú

Regionálne dnes

Štvrtok 30. septembra 2021, 11:50

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Výrobné ceny na Slovensku v utorok podľa údajov bratislavského slovenského štatistického úradu (SÚSR) v auguste vzrástli.

Index výrobných cien (PPI) vzrástol v auguste o 9% po júlovom raste o 7,7%.

Ceny na domácom trhu v auguste vzrástli o 7% po 5,5% raste v predchádzajúcom mesiaci.

Ceny ťažby a dobývania sa v auguste zvýšili o 6,3% a priemyselné ceny o 7,9%. Ceny za elektrickú energiu, plyn, paru a klimatizáciu sa zvýšili o 5,6% a ceny za dodávku vody sa zvýšili o 7,2%.

Ceny výrobcov sa v auguste medzimesačne zvýšili o 1,5% po 2,2% raste v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte budapeštiansky obchodný vestník

Urobiť časopis hodným mena je drahý biznis. Obchodné správy, spolupracujúce s vydavateľmi, redaktormi a reportérmi Budapest Business Journal, vám 27 rokov poskytovali spoľahlivé informácie, pravdu, presnosť a bez strachu a láskavosti.

Novinové spoločnosti na celom svete majú problém nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vyniknúť bez toho, aby bola ohrozená ich výkonnosť. Nedávno si niektorí ľudia vyskúšali myšlienku zapojenia svojich najdôležitejších partnerov, ich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, pomôžte nám dodať potrebnú kvalitnú obchodnú žurnalistiku. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, ako často a ako často nám budete zasielať svoje príspevky.

READ  Tsai Ing-wen, Xi Jinping oslovuje víkend národného sviatku ROC

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close