Zábava

Divadlá na Slovensku sa po uvoľnení uzamykacích opatrení opäť otvorili

– Prevádzkovatelia divadla musia prijať preventívne opatrenia na kontrolu návštevnosti 100 ľudí na premietanie.

Kino Lumiere v Bratislave (© Kino Lumiere)

Odkedy sa podarilo úspešne zvládnuť šírenie COVID-19 na Slovensku (aktuálna hodnota sedemdňového kĺzavého priemeru je 1), vláda urýchlila uvoľňovanie blokovacích obmedzení. Štvrtá fáza odstraňovania epidemických opatrení bola oficiálne spustená 20. mája a proces zahŕňa znovuotvorenie nákupných centier, divadiel a divadiel. Kým sa však celkové tržby vrátia na úroveň pred Covid-19, The Úrad verejného zdravotníctva SR Zverejnil zoznam zdravotných opatrení, ktoré treba dodržiavať pri kultúrnych podujatiach.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Pre divadlá je celková návštevnosť na premietanie obmedzená na 100 divadelných divákov. Prevádzkovatelia divadiel musia zabezpečiť, aby boli diváci od seba 2 metre (dvojsedadlá môžu byť predávané len rodinným príslušníkom alebo partnerom na požiadanie), deaktivovať zariadenia produkujúce aerosólové častice (ako sú sušiče rúk) a dezinfikovať sanitárne zariadenia. Každú hodinu je len jedna osoba vo vzdialenosti 15 metrov, ktorá pred každým predstavením dezinfikuje kontaktné plochy (kľučky, kľučky, pulty), aby sa zabránilo predaju nápojov alebo občerstvenia a aby zabezpečili, že miesta vo foyer (divadelníci musia sedieť v v premietacej miestnosti hneď po zakúpení vstupeniek)2 Postavte k požiaru aspoň jednu osobu zodpovednú za monitorovanie a zabezpečenie dodržiavania týchto opatrení.

Kino Lumiere, ktoré prevádzkuje Slovenský filmový ústav, pripomína divákom nosenie rúšok a má právo merať telesnú teplotu divákov a žiada tých, ktorí majú vyššiu teplotu, aby opustili kinosály. Film Europe Cinema, prevádzkovaný spoločnosťou Film Europe Media, ešte neotvoril svoje brány pre verejné premietania; Namiesto toho sa rozhodne premietať „Súkromné ​​kino“ od 1. júna, keď si 15 ľudí, či už rodinných príslušníkov alebo priateľov, môže vybrať film a pozrieť si ho na veľkej obrazovke. Najväčšie siete kín na Slovensku Cinemax a Cinema City neotvorili svoje tmavé komnaty, aj keď Cinemax plánuje premietať filmy už 28. mája.

READ  Srdce rodiny vymazáva Sarajevskú cenu za najlepší televízny seriál

Hoci české filmy vznikajú v koprodukcii so Slovenskom, distribučné spoločnosti zvažujú, ktoré filmy by sa mali dostať do kín. Uväznený v sieti [+see also:
film review
trailer
film profile
]
(Pozri správu) a Vlastníci [+see also:
trailer
film profile
]
, Vracajú sa. Aj keď sa divadlá mohli znovu otvoriť, pokusy online počas výluky (pozri správy) neboli úplne odstránené. Mnoho miestnych divadiel, vrátane Lumiere, podporuje online verziu Mini Festivalu európskej kinematografie (festival, ktorý podporuje európske filmy. Kreatívna Európa – médiá Pre rôzne oblasti po dobu 13 rokov).

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close