Ekonomika

EAM sa stretáva s rakúskym vyslancom na Slovensku, aby diskutovali o Afganistane, Indo-Pacifiku

Minister zahraničných vecí Dr. S. Jaishankar, ktorý je na dvojnárodnom európskom turné, sa stretol s rakúskym ministrom zahraničných vecí Alexandrom Schallenbergom na Slovensku, kde obaja lídri diskutovali o Afganistane a Indo-pacifickom regióne.

Jaishankar je v súčasnosti od 2. do 6. júna na turné po Slovensku a Českej republike, aby ešte viac posilnil bilaterálne vzťahy s oboma stredoeurópskymi krajinami.

Jaisankar na svojej stránke na Twitteri napísal: „Som rád, že vidím svojho priateľa FM Alexandra Schallenberga z Rakúska. Všimol si pokrok, ktorý sa dosiahol v našej bilaterálnej spolupráci od jeho marcovej cesty.“

Schallenberg predtým navštívil Indiu od 19. do 21. marca, čo je jeho prvá návšteva Indie počas jeho súčasného pôsobenia. Spolu s ním išiel aj špičkový obchodný tím.

Počas návštevy sa India a Rakúsko dohodli na ďalšom zintenzívnení svojich obchodných vzťahov s rakúskymi obchodnými zástupcami, ktorí prejavili veľký záujem o investovanie do sektorov, ako je obnoviteľná energia.

Minister zahraničných vecí S. Jaisankar a Schalenberg rokovali na úrovni delegácie 20. marca. Rokovali o celej škále bilaterálnych vzťahov vrátane politických, ekonomických, obchodných a diplomatických vzťahov.

Okrem toho Jaisankar hovoril s francúzskou ministerkou zahraničných vecí Catherine Cologneovou o konflikte na Ukrajine a v Indo-Pacifiku.

Jaisankar na Twitteri napísal: „Som rád, že môžem hovoriť s mojím novým kolegom Franzom FM Catherine Cologne. Diskutovali sme o našej strategickej spolupráci a ďalších bilaterálnych otázkach. Hovorili sme aj o konflikte na Ukrajine a Indo-Pacifiku. Tešíme sa na stretnutie. Osobne.“ „

Počas návštevy Bratislavy od 2. do 4. júna Jaishankar pozve aj slovenského premiéra Edwarda Hekera a uskutoční bilaterálne rokovania so slovenským zahraničným a európskym stykom Ivanom Gorkokom.

Zúčastní sa fóra GLOBSEC 2022 a vystúpi s prejavom na tému „Postup priateľstva na ďalšiu úroveň: Spojenci v indo-pacifickom regióne“.

READ  Sizzardo: „Silné členské štáty môžu zvíťaziť v EÚ v novom svetovom poriadku“

Počas návštevy Českej republiky od 4. do 6. júna bude Jaishankar rokovať s českým ministrom zahraničných vecí Johnom Lipovským. Tieto diskusie poskytnú príležitosť na komplexnú štúdiu bilaterálnej spolupráce. Česká republika preberá vedenie Európskej únie od 1. júla 2022. Jaisankar sa tiež stretne s politickým vedením oboch krajín a nadviaže spojenie s Interdisciplinárnou sekciou diaspóry, vrátane indických študentov na Slovensku a v Českej republike. „India má už tradične úzke a priateľské vzťahy so Slovenskom aj Českou republikou. Príchod EAM ešte viac urýchli bilaterálne vzťahy s oboma stredoeurópskymi krajinami,“ uvádza sa vo vyhlásení MEA.

(Zamestnanci Business Standard mohli prepracovať iba názov a obrázok tejto správy; zostávajúci obsah sa automaticky vygeneruje z informačného kanála Syndicate.)

vážený čitateľ,

Business Standard sa vždy snaží poskytnúť vám aktuálne informácie a komentáre, ktoré vás zaujímajú a majú široké politické a ekonomické dôsledky pre krajinu a svet. Vaše povzbudenie a dôsledná spätná väzba o tom, ako vylepšiť našu ponuku, posilnili náš záväzok a záväzok voči týmto cieľom. Tešíme sa, že vás budeme aj v týchto ťažkých časoch vyplývajúcich z vlády 19 naďalej informovať a aktualizovať o dôveryhodné správy, autoritatívne názory a jasné komentáre k relevantným témam.
Máme však prosbu.

Potrebujeme vašu väčšiu podporu, keďže bojujeme s ekonomickými dopadmi epidémie, aby sme vám mohli naďalej poskytovať vysokokvalitný obsah. Naša vzorka odberu dostala povzbudivú odpoveď od mnohých z vás, ktorí sa prihlásili na odber nášho online obsahu. Dodatočné predplatné nášho online obsahu nám len pomôže dosiahnuť ciele doručovania najlepšieho a najrelevantnejšieho obsahu. Veríme v nezávislú, spravodlivú a dôveryhodnú tlač. Vaša podpora prostredníctvom vysokých odberov nám pomôže implementovať časopis, ku ktorému sme sa zaviazali.

Podporte kvalitný časopis a Prihláste sa na odber Business Quality.

Digitálny editor

READ  SV otvára železničné spojenie k terminálu East-West Gate v Maďarsku vo výške 30 miliárd HUF

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close