Flyers podpísali dočasné krytie a klan sa presúva na tretie miesto

Vitalijs Pavlovs pricestoval do Kirkcaldy, aby sa pripojil k Fife Flyers ako krytie zranení Kanaďana Bena Havarchuka, ale PR tím klubu nedokázal potvrdiť, či hráč v sobotu (19:15) debutuje proti Coventry Place v Kirkcaldy.

34-ročný útočník lotyšského pôvodu prichádza do Fife s bohatými skúsenosťami, keď odohral 281 zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Dynamom Riga, 78 zápasov s Colorado Eagles v East Coast Hockey League a naposledy 55 zápasov v Poľsku. . Zápasy Hokage Ligy a 58 zápasov slovenskej extraligy s JKH GKS Jastrzębie, HK Dukla Michalovce a HC 19 Humenné.

Hráč 6ft 4 absolvoval 154 zápasov za lotyšský národný tím na rôznych pozíciách pod vedením súčasného hlavného trénera Fife Flyers Toma Cullena, pričom bol v rokoch 2012-2014 asistentom trénera lotyšského národného tímu.

Coulon povedal: „Vitalijs je veľký, skúsený center. Hral v najvyššej súťaži, na olympijských hrách, majstrovstvách sveta, v KHL a naposledy v slovenskej extralige, kde v posledných dvoch sezónach nazbieral výrazné minúty.

„Hrá obojstrannú hru a dá sa využiť vo všetkých situáciách.“

Glasgow Clan sa posunul na tretie miesto v tabuľke Elite League po solídnej výhre 3:1 nad Belfast Giants na ihrisku Braehead. Píše Craig Anderson.

Kapitán klanu Tyson Stevenson mal skorú šancu na skórovanie, keď puk pred seba vyrazil Mike Pelech, ale Chancera vystrihla hokejka belfastského obrancu.

Belfast, sponzorovaný Stena Line, krátko nato otvoril skóre. Jonny Curran však v úvodných dvoch minútach poslal hostí dopredu bekhendovou strelou z pravej strany.

Quinn Preston potom trafil fajku pre Giants a jeho strela sa prepašovala z chráničov Andyho Karjalainena.

Jordan Gowney bol blízko k vyrovnaniu za klan, keď sa predral na bránu po šikovnej bekhendovej prihrávke Matta Barryho, ale nedokázal prekonať Tylera Peskorovaniho.

READ  Tenis: Mestský turnaj prebieha v Bossier Tennis Center

Kohei Sato sa nádherne trafil po prieniku cez územie klanu s Reece Kellym, ale jeho strelu tečoval tesne vedľa brány.

Clan sponzorovaný Osprey Glasgow West bol vyrovnaný pred koncom tretiny, keď raketa Jakea Boltona cez modrú čiaru putovala do horného rohu.

Gary Haden a Stevenson mali na začiatku druhej tretiny šance pre Clan, ale ani jeden nedokázal nájsť zadnú časť siete.

Bol to Luke Lynch, ktorý dal klanu vedenie, keď kontroverzne vylúčil Peskorovaniho po tom, čo zišiel z korčule.

V tretej tretine Giants dominovali v šanciach, pričom Sato viedol k Tealovi.

Belfast č. 81 pokračoval v testovaní obrany klanu v posledných 20 minútach, vrátane veľkej šance v záverečných minútach, keď sa ocitol voľný na zadnej žrdi, ale jeho pokus mieril nad brvno.

Curran mal blízko aj k tomu, aby vrátil Giants späť, keď vyrazil puk medzi tečami a prinútil Karjalainena k pôsobivému zákroku lapačky.

Reece Kelly nakoniec zabil nádeje Giants, keď vyrazil puk z vlastnej koncovky a videl, ako sa dokotúľal do prázdnej brány na víťazstvo.

Obrázok: Al Kult Túto fotku zachytil na piatkovom zápase v Braehead medzi Clan a Giants. S láskavým dovolením Elite League

Skúsený spravodajský, obchodný, umelecký, športový a cestovný novinár. Potravinový kritik a vedúci redaktor dobre zavedenej webovej stránky o potravinách a cestovaní. Redaktor časopisu s nákladom do 200 000 výtlačkov a výkonný riaditeľ dlhoročne etablovanej PR/marketingovej firmy, ktorá má vo svojom životopise množstvo špičkových klientov. Bývalý lektor komunikácie na škótskej univerzite a odborník na sociálne médiá pre celý rad úspešných a zaneprázdnených MSP.