Francova vyhrala druhé kolo kvalifikácie Aussie Open

Dubaj, Spojené arabské emiráty – Záverečné kolo kvalifikácie na Australian Open 2021 je pripravené, pretože v utorok zvíťazilo 32 žien v zápasoch druhého kola, čo je o krok pred hlavným ťahúňom prvého tohtoročného grandslamového turnaja.

Zvyšní hráči odcestujú v stredu do Melbourne a dvojica si to vybojuje v stretnutiach finálového kola o 16 žiaducich príležitostí na účasť v hlavnej súťaži.

V utorok bola medzi víťazkami druhého kola aj Švédka Francová, ktorá požadovala návrat k grandslamovému víťazstvu. Postup do štvrťfinále US Open 2020 V ktoromkoľvek prvom zápase za tri roky. Bulharku, ktorá sa tento týždeň umiestnila na 21. mieste, posunul juhokórejský hráč Han Na-le na tri sety, ktorý nakoniec set vyhral 6: 0, 3: 6, 6: 1.

Trvalo dve hodiny a desať minút, kým zvíťazil bývalý semifinalista Wimbledonu, keď Han zasiahol druhý set 28 minút po vylúčení úvodného hráča. Francova prekonala uznesenie a nazbierala viac ako 60 percent víťazstva na prvých Honových servisných bodoch.

Francová bude v stredu čeliť bývalej ruskej top 50 Margarite Gasparianovej o postup do hlavného žrebovania. Nasadená hráčka č. 14, ktorá sa na Australian Open 2016 prebojovala do štvrtého kola, vo svojom zápase druhého kola zvíťazila nad Gruzínčankou Mariam Polkwatzovou 6: 3, 7: 6 (3).

Semeno číslo 1 Kaja Juan a semeno číslo 3 Creed Minnen pokračovali vo svojich stopách remízou v druhom kole. Juan zo Slovinska vyradil Ukrajinku Anhelinu Kalininovú 6: 2, 6: 4 a najvyšší nasadený tím bude teraz v záverečnom predkole čeliť slovenskej Rebecce Šramkovej.

Belgický Minnen zvíťazil nad paraguajskou Veronikou Cebet Royovou 7: 5, 6: 3 v sete o postup do finále proti bývalej americkej najlepšej hráčke Varvare Lepčenkovej.

Vo svojom utorňajšom zápase druhého kola zvíťazila 7. nasadená Maďarka Tima Paposová, ktorá zvíťazila nad Francúzkou Tessou Andrianjafitrimovou 6: 3, 2: 6, 6: 2 v sete. Babos bude v záverečnom predkole čeliť slovenskej dvadsaťjednotke Anne Caroline Schmidlovej v súboji o prvú najlepšiu dvojhru.

READ  NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 117 - 107

Schmitlová v utorok zdolala Japonku Sihiro Muramatsuovú 6: 4, 6: 3. „Hrať v kvalifikácii alebo hrať proti všetkým týmto dobrým hráčom nie je nikdy ľahké,“ uviedla Schmitlová po svojom víťazstve. „Som veľmi rád, že som vyhral. Aj prvý zápas bol pre mňa veľmi ťažký.“

„Milujem Austráliu veľmi rada, chodím tam a samozrejme by som bola oveľa šťastnejšia, ako keby som letela do Austrálie,“ uzavrela Schmidlová, ktorá minulý rok predbehla Venus Williamsovú a Victoriu Azarenkovú na Roland Cross. .

Dvaja bývalí grandslamoví finalisti mali v utorok v druhom kole zmiešané výsledky. Finalista Wimbledonu 2014 z Kanady Eugene Bouchard prehral s Číňanom Yuan Yu 6: 2, 6: 4. Ale finalistka Talianska Roland Carros z roku 2012 Sara Erraniová zvíťazila nad Španielkou Georginou Garcíou Pérezovou 3: 6, 6: 3, 6: 2 v sete.

„Je to veľmi ťažký zápas,“ vyhlásil Errani po svojom víťazstve. „Viem to [would be] Predtým som to nemal ľahké, pretože súdy boli také rýchle. „

„Prvý set som začal trochu nervózny a nemohol som hrať svoj najlepší zápas,“ pokračovala bývalá svetová jednotka č. 5. „Tretí set bol boj a bol pre mňa dobrý.“

Errani bude teraz v stredu čeliť ďalšej bývalej najlepšej hráčke dvadsiatky Chorvátke Ana Konju. Konju, ktorý sa vracia zo zranení, v utorok v semifinále zvíťazil nad tureckou Koklou Puyokakovou 6: 4, 6: 2.

„Chcem ísť do Austrálie, takže toto je veľký zápas!“ Povedala Errani s úsmevom a tešila sa na svoju poslednú zastávku. „Budem sa snažiť čo najlepšie.“

7-6 (6), 2-6, 6-4 a bývalá najlepšia hráčka z Ukrajiny Lesia Surenková zdolala Holanďanku Leslie Pattinamovú Kerkovú 6: 3, 6: 2 v sete.

V utorok v druhom kole spadlo dve až 10 semien. 6. nasadená Ruska Anna Kalinskaya prehrala 6: 3, 3: 6, 6: 4 s Francúzkou Clarou Burrellovou, zatiaľ čo 9. nasadená Ukrajinka Katrina Savatská prehrala 6: 2, 2: 6, 6: 3.

READ  Mužské ihrisko US Open je plné Tar Heels

V utorok bola rozrušená aj Katie McNallyová, nasadená ako dvojka z USA, ktorá prehrala s Francúzkou Harmony Donovou 6: 1: 6: 4.

Egyptský Myer Sheriff č. 16 postúpil do finále ďalším víťazstvom a porazil Američanku Grace Minovú 6-3, 2-6, 6-1. Šerif sa uskutoční v stredu v hlavnom ťahu s bývalou top 50 Srbska Alexandrou Krunik.

Výsledky celého dňa 3 a rozpis nadchádzajúceho dňa 4 nájdete na webových stránkach Australian Open Tu! Zobraziť celé kvalifikačné trate Tu!

Tima Babos: Mojej rodine