Technológie

Funkcia Twitch Guest Star je vytvorená len s ohľadom na chat

Zástupný symbol pri načítaní akcií článku

Twitch, ktorý bol kedysi považovaný za stránku výlučne pre živé prenosy videohier, je teraz vo vlaku talkshow. Túto jeseň predstaví hosťujúcu hviezdu, čo je prvá oficiálna funkcia vytvorená špeciálne spoločnosťou Just Chatting – teraz najpopulárnejším samostatným typom na platforme.

Hosťujúca hviezda, ktorá bude toto leto testovať malý prúd streamerov pred formálnym vydaním na jeseň, umožní streamerom bez prekážok vylúčiť hostí zo svojho publika a vo svojich vysielaniach poskytnúť úplné hlasové a video spracovanie. Streamery môžu túto funkciu integrovať do existujúcich programov, ako je napríklad softvér Open Broadcaster (OPS), a okná, ktoré generuje, môžu byť integrované s vlastnými prekrytiami a brandingom.

Streameri v súčasnosti dosahujú podobný efekt pomocou služieb tretích strán, ako je chatovacia aplikácia Discord, ale cieľom Twitchu je poskytnúť streamerom možnosť nájsť potenciálnych návštevníkov znížením trenia a kontrolou, ako dlho niečí účet Twitch kontroluje ich účet. S ich telefónom a celkovým stavom účtu.

„Pri rozhovore s tvorcami nám mnohí povedali, že sa za inscenáciu hanbia [talk show-like content] Pretože sa obávajú, že do svojej komunity alebo niekoho prinesú do streamu niečo nevhodné, “povedal pre The Washington Post viceprezident produktu Twitch Jeremy Forrester. „Preto vytvárame funkcie, ktoré uľahčia hosťom registráciu vopred alebo ich preverenie pred zverejnením.“

Discord pridáva novú funkciu AutoMod podobnú Twitch, ktorá pomáha zaistiť bezpečnosť používateľov

V minulosti Twitch predstavil množstvo funkcií, ktoré uľahčujú sledovanie streamerov, ktorí hrajú spolu, no toto je prvýkrát, čo sa Just Chat dostal do centra pozornosti. Twitch formálne založil tento žáner – pôvodne určený pre streamerov na chladenie a rozprávanie sa s publikom – v roku 2018. V priebehu rokov sa však rozrástla na úložisko rôznych neherných aktivít, vrátane pravidelných talkshow. Kontroverzné trendy A IRL zápasy V televízii (aj Skutočná televízia) V poslednej dobe sa Just Chatting ukázal byť takmer nepohyblivý ako jediný typ operačného systému pre platformu videohier a do roku 2020 sa počet hodín zhliadnutých v tejto kategórii zvýšil o 151 percent, pričom príjmy tvorcov Just Chat zvýšenie o 169 percent.

READ  Peter Andre priznal, že „odišiel“ po diagnóze Govt-19

Twitchovo rozhodnutie začať vytvárať hosťujúcu hviezdu je uznaním tohto trendu.

„Práve streamy chatu sa líšia od streamov videohier a závisia od toho, ako komunikujete a interagujete s komunitami,“ povedal Forrester. „Z tohto dôvodu sme minulý rok vytvorili tím, ktorý sa konkrétne zameral na to, aké funkcie a nástroje môžu tvorcovia Just Chat vytvoriť, aby uľahčili interakciu s ich komunitou a obsahom, ktorý vytvárajú.“

Dodal, že toto je len začiatok funkcií špecifických pre chat. Twitch neplánuje nechať tvorcov, ktorí sa sústreďujú na videohry – zatiaľ vo veľkom množstve chlebík platformy – napospas chladu. Forrester neverí, že rozdiel medzi hernými tvorcami a tvorcami, ktorí len chatujú, dáva zmysel, ako niektorí robia.

„Je dôležité mať na pamäti, že herní tvorcovia tiež pravidelne vytvárajú iba chatovací obsah,“ povedal. „Všetky aspekty, ktoré skúmame, sú kľúčové [on] Tvorcom to uľahčuje zapojenie, interakciu a získavanie subjektov v ich komunite a dúfame, že z toho budú mať úžitok tvorcovia hier aj Just Chat.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close