šport

Hokejista si podreže hrdlo

Richard Zetnik stratil päť pollitrov krvi, keď si v roku 2008 pri ľadovom hokeji za Floridu Panthers zranil hrdlo, no niekoľko zlomkov sekundových rozhodnutí mu zachránilo život.

Slovenská hviezda sa zrazila s vlastným spoluhráčom Ollim Jokinenom, ktorý nešťastne preťal Zednikovi spoločnú krčnú tepnu. K incidentu došlo počas súboja proti Buffalo Sabres.

Zetnikovi sa však podarilo zachrániť život, keď sa rozhodol, že skúsi zísť z ľadu s hrozným zranením. „Bolo to ako úder päsťou, bol to pocit, akoby ma niekto udrel,“ spomínal. „Nie je to bolesť, je to „čo sa stane?“

Prečítajte si viac: Hokejová hviezda Nottinghamu Adam Johnson (29) zomrel po tom, čo si čepeľ korčule podrezala hrdlo

Prečítajte si tiež: Polícia vyšetruje úmrtie Adama Johnsona počas hokejového zápasu podrezaným čepeľou

Získajte všetky hry, o ktoré môžete požiadať

Sky Sports vám prináša viac ako 500 živých futbalových zápasov na sledovanie, ako aj cKriket, golf, F1, box, NFL, NBA a osem Vyhradené kanály. Je to Sky Sports Je to jediný spôsob, ako vidieť všetky akcie tohto roka.

Zedník dodal: „Čakali sme, čo sa bude diať, môžem si sadnúť?“ Povedal som si: ‚Dobre, to je ono, musím vstať a dostať sa na lavičku.‘ Urobil som svoju prácu, aby som sa tam dostal.“

Slovákovi sa podarilo dostať k svojmu trénerovi, zrútil sa mu do náručia, ktorý rýchlo tlačil na ranu. Zetníka urýchlene previezli do lekárskej miestnosti, kde ho záchranári stabilizovali.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close