Veda

Ignoroval som hrčku na tvári – potom mi diagnostikovali nevyliečiteľný lymfóm

Žena vyzýva ľudí, aby si dávali pozor na jej zdravie, keď sa dozvedela, že hrčka na jej tvári je v skutočnosti nevyliečiteľný lymfóm.

Melia Pattonová Podeľte sa o svoj príbeh na TiktokuPovedala, že si pred viac ako rokom všimla „veľkú hrčku“ na tvári, no nemala zdravotné poistenie, a tak nešla k lekárovi, kým ju priatelia a rodina nevideli väčšiu.

Na klinike jej povedali, že s najväčšou pravdepodobnosťou ide o zdurenú lymfatickú uzlinu a dostala steroidy a potom jej povedali, aby sa vrátila, ak sa hrčka nezmenšila do 10 dní.

,[Then] Naozaj sa to čistí a ide to úplne dole,“ zdieľala Patton na svojom TikToku prostredníctvom populárneho trendu „položiť prst“, ktorý zahŕňa používateľov zdieľajúcich príbehy, ako keby sa hrali „nikdy som nikdy“.

„Potom o tri dni neskôr sa to vráti, a tak si poviete: ‚Ó, nie, asi by som mal ísť k lekárovi.“

Nanešťastie, keďže ešte nemala zdravotné poistenie, Patton odložil návštevu lekára o ďalších šesť mesiacov. Keď to urobila, odstránili hrčku a ak to bolo niečo zlovestnejšie ako zdurená lymfatická uzlina, urobila sa biopsia.

Hrčka sa však vrátila ako rakovinová, čo potvrdilo PET vyšetrenie, pričom Patton následne podstúpil ožarovanie.

,[The doctor] Hovorí sa, že ide o najstarší prípad [he’d] nikdy nevideli,“ povedala a dodala, že jej povedali, že budú vyžarovať cez pole.

Melia Patton zdieľala svoj príbeh na TikTok a vyzvala ľudí, aby boli ostražití v súvislosti so svojím zdravím.
@meleapatton_

Patton vyžarovala a priznala, že to bolo pre jej telo „naozaj ťažké“ a „trochu strašidelné“. Po nejakom čase sa však zotavila a jej život sa „vrátil do normálu“ – až kým nemala postradiačný PET sken.

„Sedíš sám v čakárni, pretože si nikoho nepožiadal, aby išiel s tebou, pretože si veľmi optimistický človek,“ pokračovala na TikToku. „A povedali ti, že máš v tele ďalšie dva lymfómy.“

„Je to nevyliečiteľná choroba“

V snahe byť optimistická sa Patton opýtala svojho onkológa, aké budú ďalšie kroky v jej liečbe – a dozvedela sa správy, ktoré nikdy neočakávala.

„Lekári hovoria: ‚No, pretože to nevylieči, pretože je to nevyliečiteľná choroba a v podstate sa budeme len pozerať a čakať,“ povedala.

„Mnoho ľudí žije o 20 rokov viac, veľa ľudí o 40 viac a keď sa niečo rozhorí, budeme to liečiť, ale ak nie, budete sa sem vracať trikrát do roka po zvyšok svojho života,“ povedala. spomienka na lekára.

„PSA: Nezabudnite si pravidelne kontrolovať lymfatické uzliny,“ napísala na TikTok.

Video získalo viac ako 260 000 zobrazení, pričom sledovatelia zaplavili Pattonov TikTok želaniami všetkého dobrého a zdieľali niekoľko príbehov od priateľov a rodiny, ktorí boli na podobných príspevkoch.

„Vediem veľmi normálny život,“ povedala a poďakovala nasledovníkom za ich záujem. ,[The diagnosis] ma skutočne presvedčil o tom, aby som pokračoval v živote, ktorý chcem viesť.“

READ  Astrofyzici navrhujú nové miesto, kde sa môže skrývať planéta deväť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close