šport

IIHF – Finále vo Francúzsku

Finále Kontinentálneho pohára IIHF 2023 sa bude konať v Angers vo Francúzsku od 13. do 15. januára 2023.

O 25. majstrovi v histórii tejto európskej klubovej súťaže sa rozhodne na západe Francúzska. Súčasný prezident slovenskej extraligy H.K. Nitra sa tak pripojí k hostiteľským klubom Angers Ducks, Cardiff Devils, víťazom play off britskej Elite Ice Hockey League, a Asiaco Hockey, minuloročným talianskym šampiónom a víťazom Alps Hockey League. Minulú sezónu vo francúzskej Ligue 1 Magnus skončil ako druhý.

Všetky štyri tímy sa nedávno kvalifikovali do finále prostredníctvom zápasov tretieho kola.

Podujatie sa bude konať v úplne novom Angers IceParc. Štadión s kapacitou 3500 miest otvorili pred tromi rokmi. Je to druhý najvyššie navštevovaný štadión vo Francúzsku s priemernou návštevnosťou 3156 v tejto sezóne.

Minulú jar aréna hostila v roku 2022 IIHF majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji žien divízie I-skupiny A, v ktorej Francúzsko postúpilo na domácom ľade do divízie I a vytvorilo rekord v návštevnosti žien s bilanciou 4:1 s 3 586 divákmi. Víťazstvo v rozhodovaní proti Nórsku.

Všetky štyri kluby sa uchádzali o usporiadanie finále a predtým v tejto sezóne hostili jednu zo skupín predkola. Angers bol vybraný na základe ponuky, zariadenia na ubytovanie štyroch tímov a funkcionárov a úvah o cestovaní.

Kontinentálny pohár sa hrá od ročníka 1997/1998. Vlani sa Cracovia Krakov stala prvým poľským klubom, ktorý vyhral Kontinentálny pohár a v tejto sezóne hral v Hokejovej Lige majstrov ako víťaz Kontinentálneho pohára.

V posledných 24 ročníkoch vyhrali kontinentálne štyri kluby zo Slovenska (Košice 1998, Sloven Bratislava 2004, Svolan 2005, Martin 2009), jeden klub z Francúzska (Rouven, 2012 a 2016) a jeden z Veľkej Británie (Nottingham, 2017). Pohár. Žiadny taliansky zástupca ešte nikdy nevyhral Kontinentálny pohár.

Rozpis zápasov bude stanovený a včas zverejnený na webovej stránke podujatia IIHF.com.

READ  Simona Halepová dosiahla nový míľnik a už 9. sezónu po sebe rozširuje svoje hodnotenie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close