Ekonomika

Japonsko sa chystá znovu otvoriť svoje hranice pre zahraničných turistov

Japonsko od 10. júna zmiernilo obmedzenia na hraniciach spôsobených koronavírusom, aby obnovilo zahraničný cestovný ruch Prvýkrát od vypuknutia bude povolený malý počet návštevníkov zo zahraničia.

Japonský premiér Kishida Fumio však tvrdí, že to tak bude, pokiaľ budú súčasťou zájazdu so sprievodcom.

Kishida oznámil 26. mája najočakávanejší projekt pre turistický sektor v Tokiu.

Podľa upravených pravidiel bude povolená návšteva cestujúcich z 98 krajín a území vrátane Spojených štátov, Južnej Kórey a Číny.

Úradníci tvrdia, že obmedzenie vstupov na zájazdy pomôže orgánom kontrolovať možné šírenie koronavírusu.

Japonský premiér Kishida Fumio oznámil 26. mája 2022 plány na opätovné otvorenie hraníc pre obmedzený počet zahraničných turistov v Tokiu.

Kishida oznámil plány na obnovenie medzinárodných letov na letisko New Chittor na Hokkaide a letisko Naha na Okinawe do konca júna. Obe slúžia ako vstupné brány do obľúbených turistických destinácií.

Vláda od 1. júna zvýši denný limit pre zahraničných návštevníkov na 20-tisíc, aby umožnila turistom návrat na japonské pobrežie. V súčasnosti je limit stanovený na 10-tisíc.

Japonsko je jediným členom G7, ktorý kontroluje počet návštevníkov, avšak Kishida to zmenil: „Budeme pokračovať v monitorovaní infekčnej situácie a postupne sa budeme snažiť prijať rovnaký počet turistov, aký sme mali predtým.“

Väčšina izolačných aktivít by sa mala opustiť

Úrady kategorizovali krajiny a regióny do troch skupín podľa rizika infekcie. Návštevníci z nízkorizikovej skupiny budú oslobodení od testovania na vírusy a vlastnej izolácie, aj keď neboli očkovaní.

Na základe tohto systému sa odhaduje, že 80 percent návštevníkov nemusí byť po príchode izolovaných.

Testovanie a domáca izolácia sa nevyžadujú pri návšteve nasledujúcich krajín a oblastí:
Afganistan, Alžírsko, Argentína, Arménsko, Austrália, Rakúsko, Azerbajdžan, Bahrajn, Bangladéš, Belgicko, Benin, Bolívia, Bosna a Hercegovina, Brazília, Bulharsko, Kambodža, Kamerun, Kanada, Čile, Čína, Kolumbia, Kolumbia, Kolumbia
Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Džibutsko, Dominikánska republika, Ekvádor, Salvádor, Estónsko, Etiópia, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Ghana, Grécko, Guatemala, Hong Kong, Maďarsko, Island, Indonézia, Irán, Irán, Irak, Irán Jamajka , Jordánsko, Keňa, Kirgizsko, Laos, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Madagaskar, Malawi, Malajzia, Mexiko, Monako, Mongolsko, Čierna Hora, Maroko, Mozambik, Mjanmarsko, Holandsko, Nový Zéland, Nigéria, Nigéria, Nigéria Filipíny, Poľsko, Katar , Južná Kórea, Rumunsko, Rusko, Rwanda, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Južná Afrika, Južný Sudán, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taiwan, Tanzánia, Thajsko, Východný Timor, Uganda, Spojené arabské emiráty Spojené kráľovstvo, USA, Zambia
(1. júna 2022)

READ  Šéf Medzinárodného menového fondu je nadšený z perspektív rastu v strednej a východnej Európe

Skúšobná cesta prebieha

Aby sme pochopili, ako funguje Nový zákon, vláda sponzoruje skúšobné zájazdy, ktoré sa začali 24. mája.

Malé skupiny zo Spojených štátov, Austrálie, Thajska a Singapuru navštevujú hotspoty po celom Japonsku.

S cieľom lepšie pochopiť, ako zabezpečiť bezpečný a príjemný zážitok pre budúce skupiny, úradníci počas cesty kvízujú publikum.

Kanasawa, Ishikawa Prep. Dňa 25. mája 2022.

Podpora kariéry

Firmy, ktoré profitujú z príjazdového turizmu, vyzvali na zmiernenie hraničných kontrol v snahe oživiť sužovanú japonskú ekonomiku.

Predseda All Nippon Airways Inov Shinichi povedal, že dovolenkári zo zahraničia sa chcú vrátiť.

„Slabý jen prispel k zvýšeniu dopytu po cestovaní do Japonska. Dúfam, že hraničné kontroly sa uvoľnia rovnakým tempom ako v iných krajinách G7, aby sa oživila miestna ekonomika.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close