Hlavné správy

KORONAVÍRUS Česká republika skracuje otváracie hodiny spoločností: Protiepidemický systém zostáva na 3. úrovni

„Znižujeme otváracie hodiny reštaurácií, klubov, barov a podobných zariadení do 20.00 h vrátane reštaurácií v hoteloch,“ Povedal Blatný na tlačovej konferencii po rokovaní vlády. Doteraz mohli byť spoločnosti otvorené do 22.00, pripomína Novinky.cz. Cez okno cez deň nebude možné predávať alkohol. Česká vláda zakázala aj konzumáciu alkoholu na verejnosti.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Podľa Blatného ide o reakciu na správanie reštaurácií a ľudí, ktorí sa po uzavretí o 22. hodine zdržiavali na mieste a požívali alkohol z výdajných okien. Ľudia sa zhromaždili pred podnikmi. Blatný zároveň vyzval dopravné spoločnosti na posilnenie spojov MHD, aby sa zabránilo hromadeniu ľudí najmä vo večerných hodinách. Česká vláda rozhodla, že krajina bude naďalej v treťom stupni antiepidemického systému (PES) a nevráti sa na štvrtý stupeň – aj keď tomu zodpovedá hodnota indexu PES za posledné dva dni.

Vo štvrtej etape musia byť všeobecne zatvorené reštaurácie, služby a obchody, s výnimkou obchodov so základnými potrebami. Český premiér Andrej Babiš v pondelok oznámil, že vláda požiada Poslaneckú snemovňu Parlamentu Českej republiky o predĺženie výnimočného stavu v súvislosti s pandémiou COVID-19 o ďalších 30 dní – do 11. januára 2021.

READ  Lockheed Martin dodáva na Slovensko prvý pár stíhačiek F-16 Block 70

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close