Svet

Lietadlo botswanského prezidenta Mississippi núdzovo pristálo po požiari na letisku

  • prezident Botswany Mogwitch Lietadlo Mississippi dostalo povolenie pristáť na letisku v Ženeve a neďaleký požiar ovplyvnil leteckú dopravu.
  • Hovorca prezidenta uviedol, že nikto nebol zranený.
  • Mississippi je v Ženeve na Svetovej zdravotníckej konferencii a v nedeľu odletí do Davosu na Svetové ekonomické fórum.

Lietadlom botswanského prezidenta Mogwitzi Mississippi bolo umožnené bezpečne pristáť na ženevskom letisku vo Švajčiarsku len niekoľko minút pred uzavretím kvôli požiaru v neďalekej budove.

Z požiaru, ktorý vypukol v čiastočne postavenej budove prijímacieho strediska pre žiadateľov o azyl, sa údajne šíril „tmavo čierny“ dym.

Tento dym sťažoval pilotom odchod alebo pristátie, takže veci sa pilotom páčili pred uzavretím letiska.

Stalo sa to práve vtedy, keď sa prezident Jet chystal pristáť.

„Avšak ako preventívne opatrenie bolo prezidentovmu lietadlu umožnené pristáť ešte pred dočasným uzavretím letiska,“ povedal prezidentov tlačový tajomník Batlhalefi Leagajang.

Prezident Mississippi Jet OK1 cestoval na Bombardier BD700 Global Express.

Keďže 11 pravidelných letov a tri súkromné ​​lety boli presmerované na iné letiská, bolo zrušených najmenej 11 letov, čo spôsobilo veľké oneskorenia pri prvom hodnotení dopravných prerušení po požiari.

Likajang uistil krajinu, že prezident a jeho karavan budú v bezpečí.

„Jeho Excelencia a celý tím sú v bezpečí a pokračujú v pláne pre Svetovú zdravotnícku organizáciu,“ dodal.

Sedemdesiate piate Svetové zdravotnícke zhromaždenie sa zameralo na „Zdravie pre mier, mier pre zdravie“ pre obnovu a obnovu.

V sobotu sa v Mississippi uskutočnilo osobné stretnutie s riaditeľom Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), Dr. Tetrosom Adanom Capraisom.

Mississippi letí zo Ženevy do Davosu na Svetové ekonomické fórum (WEF), ktoré sa bude konať od nedele do štvrtka 26. mája.


News24 Africa Desk podporuje Hans Seattle Foundation. Príbehy vytvorené Africa Desk a komentáre a vyhlásenia v nich obsiahnuté neodrážajú názory Hans Seidel Foundation.

READ  USA a podnebie - Joe Biden, Dych čerstvého vzduchu na planétu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close