Svet

Michiganská polícia spustila previerku po tom, čo policajti použili obrázky černochov na cvičenie | Michigan

A Michigan Právne preskúmanie sa uskutoční po tom, ako na cvičisku policajného oddelenia nasníma fotografie zobrazujúce strelecké terče s obrázkami černochov.

Obvinenia z rasovej zaujatosti sa objavili po tom, čo fotografie urobené počas exkurzie skautov na policajné oddelenie Farmington Hills v apríli ukázali, že okolo jedného z cieľov sa tlačili černosi držiaci zbrane a deti.

Polícia v Spojených štátoch sa dostala pod ostrú kritiku po sérii policajných výstrelov na černochov, ktoré viedli k protestom proti rasizmu. Video vyšlo cez víkend Polícia zabila Jaylanda Walkera V Akrone v štáte Ohio ušiel z miesta automobilovej naháňačky. Walker bol niekoľkokrát zastrelený niekoľkými policajtmi, ale keď polícia začala strieľať, bol neozbrojený.

Rodina, ktorá vzniesla obvinenia v Michigane, nechcela byť identifikovaná zo strachu z odvety, uviedla miestna právnička Dionne Webster-Coxová.

„Táto komunita nepotrebuje príliš agresívneho policajta ochotného porušiť svoju autoritu,“ uviedol Webster-Cox vo svojom príspevku na Facebooku. „Bez ohľadu na to, koľko obhajob polícia predložila na ospravedlnenie tohto incidentu, je ignorantské vystavovať školské deti alebo dospelých týmto praktikám.“

A zasadnutie rady Koncom júna sa policajný šéf rezortu Jeff King ospravedlnil a uviedol, že zábery sú kombináciou hrozivých aj neohrozujúcich cieľov.

„Vezmem si to na líce.“ Ospravedlňujem sa každému človeku v tejto miestnosti, tejto komunite, môjmu oddeleniu, môjmu mestskému zastupiteľstvu, môjmu manažérovi mesta,“ povedal King.

King dodal, že vyobrazenia ľudí boli v súlade s normami Michiganskej komisie na presadzovanie práva a že ciele použité počas tréningu boli z 85 % bieli a z 15 % čierni.

Právna kontrola bude analyzovať cieľovú populáciu útvaru a spôsob, akým policajti tieto ciele využívajú. Budúce návštevy komunitných organizácií dostanú vysvetlenie, ako sa ciele vyberajú, povedal King. Bhai sa tiež ospravedlnil skautom za to, že neuviedol úplný popis cieľov.

Podľa predstaviteľov mesta sú terče z cvičnej plochy odstránené.

„Nevidím dobrý dôvod na použitie týchto cieľov,“ povedal člen rady Michael Bridges na júnovom zasadnutí rady.

READ  Turecko: Štyria novinári Charlie Hebdo obvinení z „urážky“ Erdogana

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close