Hlavné správy

Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a Slovensko žiadajú EK o financovanie dodávok plynu do Azerbajdžanu – Szyjardo

Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a Slovensko požiadali Európsku komisiu (EK) o vyčlenenie prostriedkov na rozvoj infraštruktúry pre dodávky plynu Azerbajdžanu do Európy, uviedol v utorok maďarský minister zahraničných vecí Peter Szyjardo.

Budapešť (UrduPoint News / Sputnik – 24. januára 2023) Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko A Slovensko Požiadali Európsku komisiu (EK), aby pridelila finančné prostriedky na rozvoj infraštruktúry pre azerbajdžanský dodávateľský reťazec. plynu robiť EurópePovedal to v utorok maďarský minister zahraničných vecí Peter Szyjardo.

„Spolu s Bulharmi, Rumunmi a Slovákmi sme apelovali na Európsku komisiu, aby túto otázku riešila ako prioritu a poskytla financie na rozvoj infraštruktúry v regióne potrebnej na prispôsobenie sa rastúcej veľkosti Azerbajdžanu. plynu Autor: Turecko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko A Slovensko In South and Central Energy Conservation Európe“ povedal Szijjártó na spoločnej tlačovej konferencii s azerbajdžanským ministrom hospodárstva Mikayilom Jabbarovom. Sociálne médiá.

Minister spresnil, že tieto projekty zahŕňajú rozvoj infraštruktúry a výstavbu nových prepojení, ako aj zvýšenie kapacity existujúcich.

READ  Pápež František používa na slovenskú návštevu špeciálne upravenú kodu Enrique

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close