Ekonomika

Miera nezamestnanosti na Slovensku v 1. štvrťroku klesá

Obrázok Victoria Labadie / Shutterstock.com

Miera nezamestnanosti na Slovensku klesla v prvom štvrťroku 2022 na 6,4 % zo 7,1 % v rovnakom štvrťroku minulého roka, vyplýva z pondelkových údajov Štatistického úradu SR (SÚSR).

Miera nezamestnanosti bola v štvrtom štvrťroku minulého roka 6,6 %.

Miera nezamestnanosti klesla v prvom štvrťroku 2022 na 174 900 zo 183 400 v predchádzajúcom štvrťroku, podľa sčítania pracovných síl.

Počet nezamestnaných v porovnaní s minulým rokom klesol na 15-tisíc.

Bratislavský štatistický úrad v samostatnej správe uviedol, že HDP (HDP) Slovenska sa v prvom štvrťroku 2022 zhodoval s predchádzajúcim odhadom 3,1 % a v predchádzajúcich troch rokoch vzrástol o 1,4 %. Obdobie mesiaca.

Túto expanziu podporil najmä domáci dopyt, najmä domáca spotreba (9,1 %) a investičná aktivita (6,4 %). Na sezónne upravenej štvrťročnej báze ekonomika vzrástla o 0,4 %, čím postúpila z nárastu o 0,3 % v štvrtom štvrťroku 2021.

Podporte Budapest Business Journal

Vytvorenie renomovaného žurnalistického priemyslu môže byť nákladné. Business news, spolupráca s vydavateľmi, redaktormi a reportérmi Budapest Business Journal, vám už 27 rokov poskytovali spoľahlivé informácie, pravdivé, presné a bez strachu či priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez kompromisov v ich výkonnosti. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších partnerov, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, aby ste nám pomohli dodať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, ako často a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Slovensko bojuje o zastavenie znečistenej vody, ktorá sfarbila rieku Slaná do oranžova

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close