Muchowa si nechal ujsť veľký náskok vo Varšave

Slovenská kvalifikantka Rebeka Šramková postúpila vo štvrtok do štvrťfinále tenisového turnaja Poland Open v Legia Tennis Center vo Varšave, keď zdolala druhú nasadenú Karolínu Muchovú 7:5, 3:6, 7:5.

Šrámková, ktorá figuruje na 174. mieste, sa stretne s Nemkou Tatjanou Mariou. Muchová sa v záverečnom sete prebojovala do vedenia 5:1, 40:15, potom stratila ďalšie dva mečbaly, keď sa Šrámková zareagovala na famózne víťazstvo.

Bollin v predchádzajúcom kole varšavského turnaja zdolal Veroniku Ewaldovú na divokú kartu (6:2, 6:2).

V predchádzajúcom kole varšavského turnaja osemnásta Muchová zdolala Bielorusku Aliaksandru Sasnovichovú (4:6, 7:6, 6:3) a po skorom vedení 5:1 ukázala zraniteľnosť. Set prehrali 6:4.

Varšava WTA 250, ostatných posledných 16 výsledkov (Legia Tennis Centre, antuka, 259,303 USD, posledné výsledky ako prvé):

• Ika Sviatek verzus Claire Liu
  • Laura Siegemundová zdolala Lin Zhu (4) 6:4, 6:4
  • Linda Nošková (8) zdolala Victoriu Hrunchakovú 6:3, 6:3
  • Lucrezia Stefanini porazila Jodie Burrage 6-4, 6-1
  • Heather Watson zdolala Yuliu Hadukaovú (K) 6:2, 5:7, 6:1.
  • Tatjana Maria zdolala Claru Dowsonovú 6:4, 6:0
  • Yanina Wickmayerová zvíťazila nad Terezou Martinkovou 6:2, 6:2

READ  Prezidentka Írskej republiky Vera Baughová trvala na tom, že jej tigre sú pripravené na výzvu Matildy v otváracom zápase Svetového pohára v roku 2023.