Veda

Muž propagujúci svoju vakcínu Pfizer COVID-19 výstrelom z agentúry Moderna uviedol, že jeho vedľajšie účinky boli po tretíkrát „mierne závažnejšie“

Zľava: dobrovoľník a virológ Joseph Heiser, vedúci koordinátor výskumu pre molekulárnu virológiu a mikrobiológiu Chane Henry a hlavný riešiteľ štúdie Dr. Robert Atmar. Baylor College of Medicine

  • Vedci v USA začínajú testovať posilňovaciu dávku, ktorá poskytuje ďalším očkovaným ľuďom ešte jednu výhodu.

  • účastníci dostanú a posilňovač Moderná vakcína – čo oni najskôr an. dostal 2 výstrely mRNA vakcína (od spoločnosti Pfizer alebo Moderna) alebo 1 adenovírus (J&J) Záber.

  • Jeden z účastníkov povedal agentúre Insider, že jej posilňovacia dávka lieku Moderna mala rovnaké vedľajšie účinky ako jej druhá dávka Pfizer, ale tretí bol „o niečo závažnejší“.

  • Pozrite si ďalšie príbehy na obchodnej stránke programu Insider.

Odborník na vírusy Heiser bol úplne očkovaný od konca januára a vôbec ho neznepokojuje skutočnosť, že má ochranu proti vírusu COVID-19 pred vakcínou Pfizer odvtedy veľmi klesla.

Napriek tomu, keď minulý mesiac dostal e-mail s otázkou, či by mal záujem o injekciu s posilňujúcou dávkou tretej dávky – tentokrát od spoločnosti Moderna -, neváhal povedať áno.

Virológovia na Baylorskej lekárskej fakulte sa okamžite prihlásili a výťahom zišli o šesť poschodí do Baylorovho výskumného centra vakcín, kde im ponúkli ruky pre tretí zásah.

„Och, dostal som podporu!“ Neskôr si spomenul na to, ako sa chválil pred rodinou a priateľmi, ktorí boli nešťastní z jeho jedinečného zážitku s posilňovacím záberom.

Pravdepodobne si neuvedomovali, že Heiser bol jedným z prvých Američanov, ktorí zomreli na bezprecedentné prepuknutie epidémie COVID-19. zúčastnil sa zmiešaná štúdia, Jej cieľom je posúdiť, či posilňovače fungujú a či sú jednotlivé zábery COVID-19 bezpečnejšie – a možno aj efektívnejšie – keď sú zmiešané.

Aj keď Heiser tvrdí, že zažil „podobné typy vedľajších účinkov“ pri snímkach mRNA od spoločností Moderna a Pfizer, dodal, že vedľajšie účinky boli „o niečo výraznejšie pri aplikácii Moderna“.

READ  Na Marse zmizla voda. Toto by mohlo byť tam, kam to smerovalo.

Je bezpečné kombinovať zábery od spoločností Moderna, Pfizer a Johnson & Johnson?

Dr. Robert Atmar stojí s prekríženými rukami a je na laboratórnom plášti

Dr. Robert Atmar vedie štúdiu o podaní posilňovacej dávky na Baylor College of Medicine v Texase. Baylor College of Medicine

Toto nie je prvý Heiserov pokus s vakcínami. Bol účastníkom štúdií o očkovaní proti kiahňam, vakcínach proti antraxu a každoročných očkovaniach proti chrípke.

„Som nafarbený na vlnené husle, takže myslím, samozrejme, že je to zaujímavé,“ uviedol k testu. „Rád sa podieľam na produkcii vedy a informácií pre svet.“

Štúdium, ktorého je teraz členom, financuje Národné ústavy zdravia, vyhodnotí zmes rôznych posilňovacích dávok koronavírusu s cieľom posúdiť, či budú bezpečné a účinné pre dospelých všetkých vekových skupín v celých Spojených štátoch.

Štúdia zatiaľ pokračuje iba s jedinou dávkou vakcíny Moderna, či už boli prvé injekcie účastníkov od spoločnosti Moderna, alebo od spoločnosti Pfizer alebo Johnson & Johnson – ďalších dvoch vakcín schválených v USA. Iné kombinácie vakcín a poradie, v akom sa používajú, by boli neskôr pridané do štúdie.

Účastníci štúdie dostanú pravidelný odber krvi (Heiser už mal svoj prvý) a predbežné výsledky by mohli byť hotové do niekoľkých mesiacov.

Veľkou otázkou, ktorú bude štúdia skúmať, je, či by propagácia ľudí jednorázovou vakcínou proti adenovírusu J&J pomocou mRNA dávky od spoločnosti Moderna mohla priniesť podobný výkon. (Vakcína J a J nechránila ani pri miernom a stredne závažnom ochorení v porovnaní s dvojdávkovými režimami mRNA Pfizer a Moderna počas klinických štúdií.)

„Je to kvôli [vaccine] Montáž, alebo je to kvôli dávkovaniu? Naozaj nemáme odpoveď, “hovorí vedúci výskumný pracovník Dr. Robert Atmar z Baylor. Výskumné centrum očkovacích látok v, povedal zasvätencovi o nízkej účinnosti spoločnosti J&J.

Zimnica, bolesti tela a deň ibuprofenu po tretej dávke

Žena v prášku pripravuje vakcínu COVID-19, v pozadí sú pacienti a lekári

Chane Henry, hlavný koordinátor výskumu molekulárnej virológie a mikrobiológie na Baylor College of Medicine, vyvinul vakcínu COVID-19. Baylor College of Medicine

Zatiaľ čo vedľajšie účinky lieku Heiser’s Modern boli trochu intenzívnejšie, uviedol, že vybledli trochou ibuprofénu a dňom odpočinku.

READ  Vrtuľník NASA Mars Ingenuity prežil v šiestom lete „anomáliu letu“

„Pokiaľ ide o Pfizer, mal som mierne zimomriavky, trochu bolesti svalov, ale nič, čo mi bránilo v tom, aby som vykonával svoje bežné každodenné činnosti,“ spomenul si, ako Jan. Po svojom druhom výstrele vo mne vykonal prácu, išiel na nákupy a urobil si čili hrniec.

„S posilňovačom to bolo trochu ťažšie,“ opísal a prebudil sa o deň neskôr, „akoby som absolvoval veľmi namáhavé cvičenie v telocvični,“ so zimnicami a bolesťami paží, keď dostal „tvrdý úder“ do ramena. Dovnútra. “Vyskočil trochou ibuprofénu, ktorý pomohol zmierniť bolesť, a na ďalší deň sa cítil znova ako on.

„Vzhľadom na dramatický efekt, ktorý [the coronavirus] Svet ako vedec skutočne povzbudil, že tieto klinické skúšky stále prebiehajú a stále sa kladú stredoškolské a terciárne otázky, “uviedol Hauser a odhaduje, že zarobí celkovo 600 dolárov (kompenzované za jeho čas) počas táto štúdia.

prečítajte si pôvodný článok na business Insider

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close